Mocne słowa ministra Łukasza Szumowskiego: „To bagno…”

W ostatnich dniach, znów sporo mówiło się na temat ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, ocenie jego poczynań w ramach walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz odbywającym się w Sejmie głosowaniem nad wotum nieufności wobec jego osoby w rządzie. Sporo kontrowersji oraz zbulwersowania wywołała też sytuacja dotycząca plakatów jakie rozwieszono w różnych miejscach na terenie Warszawy.

 

Na porozklejanych w stolicy plakatach widniał wizerunek ministra zdrowia. Na obrazku tym, Łukasz Szumowski ubrany był w tradycyjnym zdroju noszonym przez osoby należące do Zakonu Kawalerów Maltańskich. Grafika to opatrzona była widniejącym w górnej części napisu czerwonym napisem: „Ewangelia wg Łukasza Sz”. Oprócz tego, na plakatach wymienione zostały zarzuty jakie opozycja wysuwa wobec ministra zdrowia. Na plakatach pojawił się również napis: „Szumo-winny”.

 

Sprawę skomentował podczas wywiadu na antenie Polsat News sam zainteresowany, czyli właśnie minister Łukasz Szumowski. Kiedy odniósł się on do tego ataku wymierzonego w jego osobę, wówczas padły dość mocne słowa.

 

To bagno, poziom dyskursu na dnie

– opiniował dosadnie tę hejterską akcję minister Łukasz Szumowski.

 

Zdaniem polskiego ministra zdrowia, tego typu tematy oraz slogany uderzające w jego poczynania powtarzane są od lat. Od trzech tygodni ich przywoływanie przez osoby nieprzychylne ministrowi Szumowskiemu miało się nasilić.

 

Powtarzają się od lat. To nie fakty, a insynuacje

– Ocenił minister zdrowia.

 

Jak mówił w tym wywiadzie udzielonym dla Polsat News minister Łukasz Szumowski, należy odróżniać patrzenie politykom na ręce od mowy nienawiści uprawianej w sposób anonimowy. Według ministra, obecnie osoby hejtujące w ten sposób mają „klucze do wiat”.

 

To jest typowy objaw hejtu, mowy nienawiści, a dziwnym trafem opisuje to „Gazeta Wyborcza”, a właścicielem tych nośników jest Agora, również właściciel „Gazety Wyborczej”. Czy to przypadek? Co ja mogę powiedzieć?

– Powiedział minister Łukasz Szumowski na antenie Polsat News w programie „Gość Wydarzeń”.

 

 

Źródło: Polsat News ; doRzeczy.pl

Fot.: Wikimedia Commons

Komentarze

Komentarze