22.4 C
Warszawa
niedziela, 14 lipca, 2024

MOCNE słowa znanej prawicowej historyk o Konfederacji! [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Trwa kampania wyborcza, a kandydaci na urząd prezydenta wciąż walczą o głosy osób niezdecydowanych komu udzielić poparcia w niedzielę 28. czerwca, kiedy finalnie przeprowadzone mają zostać w naszym kraju wybory prezydenckie. Choć wszystko wskazuje na to, że w ewentualnej drugiej turze zmierzą się ze sobą urzędujący Prezydent RP Andrzej Duda z włodarzem warszawskiego Ratusza- Rafałem Trzaskowskim, to jednak w pewnych momentach emocje oraz kontrowersje pojawiają się też wokół pozostałych kandydatów, ich sztabów oraz współpracujących z nimi polityków.

 

Sytuacje tego typu nie omijają też kandydata Konfederacji, czyli posła Krzysztofa Bosaka. Niestety niektóre zdarzenia i zachowania powodują, że jego środowisko traci w oczach sporego grona prawicowych wyborców. Wywoływały to niektóre kontrowersyjne, a dla wielu bulwersujące wypowiedzi Janusza Korwin-Mikkego, jednak nie tylko część publicznie wygłaszanych tez przez tego polityka jest źródłem problemów Konfederacji.

 

Różne reakcje i oceny wywołała również wypowiedź Jacka Wilka, kiedy zapowiedział udzielenie poparcia Rafałowi Trzaskowskiemu w drugiej turze, jak i też postawa posła Grzegorza Brauna, który zaangażował się w tzw. „Strajk Przedsiębiorców”, którego twarzą jest kontrowersyjny polityk i kandydat na prezydenta Paweł Tanajno i w który włączyły się różne persony kojarzone z tzw. „totalną opozycją”, a także z lewicowymi, a nawet antyreligijnymi przekonaniami.

 

Podczas jednej z manifestacji odbywającej się w ramach tegoż „Strajku Przedsiębiorców”, Grzegorz Braun zaczął przemawiać do tłumu, a także interweniujących funkcjonariuszy policji, którzy pełniąc wówczas służbę reagowali na łamanie obowiązujących w ramach walki z pandemią obostrzeń.

 

Poseł Braun krytycznie wówczas oceniał działania policjantów, a zarazem ogłosił, że zebrani dookoła niego ludzie są jego asystentami społecznymi, co miało zapewnić im nietykalność ze strony policji. Bulwersujące dla wielu zwolenników prawicy było w tym wszystkim jednak nie tylko to, że nie przestrzegano zasad wynikających z unikania zgromadzeń w czasie rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2, ale również fakt, iż wśród tak mianowanych osób znaleźć mogli się nawet skrajnie lewicowi aktywiści. Był tam bowiem m.in. działacz środowiska LGBT Norbert Bobin, określający się jako „Sabina”.

 

 

Właśnie tę sytuację skomentowała znana historyk, a zarazem pisarka i reżyserka dr Ewa Kurek, której książki oraz wypowiedzi były z reguły bardzo cenione przez prawicowe środowisko w Polsce. Doktor historii będąca autorytetem dla wielu patriotów, oceniła iż przedstawiciele Konfederacji zachowują się niedojrzale w polityce i nie kryła rozczarowania tą formacją oraz postawą jej posłów.

 

 

 

Źródło: Twitter/@tvp_info ; Twitter/@lostson_

Fot.: YouTube/PRESS.WARSZAWA (zrzut ekranu) ; Twitter/@lotson_ (zrzut ekranu)

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze