28 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Monika Jaruzelska wpisana na listę faszystów

Zobacz koniecznie

Monika Jaruzelska znajdzie się w „Brunatnej księdze” Stowarzyszenia Nigdy Więcej za rok 2020. Córka gen. Wojciecha Jaruzelskiego i lewicowa radna z Warszawy trafi tam za wywiad z Grzegorzem Braunem.

Brunatna księga to opracowanie dokumentujące przypadki przemocy ksenofobicznej w Polsce. Ukazuje się od 1996 roku. Mieszczą się tam też przypadki mowy nienawiści w mediach. W tym roku znajdzie się w nim nazwisko Moniki Jaruzelskiej.

Powodem jest wywiad z posłem Grzegorzem Braunem, który ukazał się na jej kanale Towarzyszka Panienka. Miał on miejsce w styczniu w dawnej willi gen. Jaruzelskiego.

W trakcie rozmowy Braun nazwał współczesną Polskę „kondominium rosyjsko-niemieckim pod żydowskim zarządem powierniczym”, dodając, że „żydowski zarząd powierniczy ma oczywiście swojego żyranta i protektora w imperium amerykańskim”. Pochwalał stosowanie przemocy wobec uczestników parad równości. Jaruzelska nie reagowała na nienawistne treści głoszone przez Brauna, przeciwnie – wyrażała aprobatę, przytakując, i podpowiadała mu argumenty, rozwijające antysemickie i homofobiczne wątki” – brzmi fragment w „Brunatnej księdze”.

„Obecnie scena medialna tak się spolaryzowała, że włączając dany kanał, z góry wiemy, jakich spodziewać się treści. Dla odróżnienia mój program ma pokazać pełną rozpiętość poglądów. Zależy mi też na tym, by gość mógł się wypowiedzieć w pełni. Z takiej rozmowy więcej możemy się dowiedzieć niż z medialnej pyskówki” – mówi Monika Jaruzelska.

 

 

Źródło: onet.pl, Facebook
Fot.:zrzut ekranu YouTube

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze