0.7 C
Warszawa
środa, 7 grudnia, 2022

MSWiA za wysoka frekwencję na wyborach będzie nagradzać gminy… wozami strażackimi

Zobacz koniecznie

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zapowiedziało nową akcje „Bitwa o wozy 2020”. Gminy, które będą legitymowały się najwyższą frekwencją wyborczą mają zostać nagrodzone nowymi wozami strażackimi.

„W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki.” – napisało na swoim Twitterze MSWiA.

 

https://twitter.com/MSWiA_GOV_PL/status/1274259598178910208

 

 

Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik podczas konferencji prasowej przybliżył ten pomysł. Przypomniał on, że w Polsce jest 16 tysięcy ochotniczych straży pożarnych. Poinformował również, że MSWiA w tym roku dofinansował „zakup rekordowej ilości 517 samochodów”, które zostały przekazane strażom pożarnym.

 

Wiceminister powiadomił, iż „Zgromadziliśmy środki tak, by jeszcze przekazać 16 samochodów sfinansowanych w całości przez MSWiA. Ale chcielibyśmy namówić lokalne społeczności właśnie tych niebogatych gmin do aktywności za tydzień 28 czerwca”.

 

„Bitwa o wozy. 16 wozów – po jednym na każde województwo. I ta gmina do 20 tys. mieszkańców, w której frekwencja wyborcza będzie najwyższa otrzyma środki na sfinansowanie w całości średniego samochodu gaśniczego.” – kontynuował Maciej Wąsik, który zaznaczył, iż każdy z tych wozów ma być o wartości około 800 tys. złotych.

 

Na koniec swojej wypowiedzi wiceminister MSWiA zachęcał lokalne społeczności do zaktywizowania się i wzięcia udziału w wyborach, gdyż jak twierdził może to zapewnić gminom nowe wozy strażackie.

 

Źródło: Twitter, RMF 24

Foto: Twitter/ MSWiA

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze