17.6 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Nadeszła druga fala epidemii! Służby oficjalnie potwierdziły te doniesienia

Zobacz koniecznie

Przy okazji walki z pandemią słynnego już wirusa z Wuhan oraz w czasie stopniowego odmrażania gospodarki i przywracania normalnego funkcjonowania w społeczeństwie, sporo mówi się o ryzyku nawracania się problemu. Niedawno obawy o powrót pandemii wywołały doniesienia o problemach w stolicy Chin- Pekinie, gdzie dużą liczbę zachorowań wykryto u ludzi, którzy przebywali wcześniej na terenie jednego ze znanych tamtejszych targów, na którym zakupy robi spora część mieszkańców tego znanego miasta. Teraz dotarły niestety informacje z innego kraju, którego służby potwierdzają, że mierzą się z drugą falą epidemii koronawirusa. O sprawie poinformowano m.in. na łamach portalu o2.pl.

 

Sytuacja ta dotyczy jednego z azjatyckich krajów, a zarazem państwa, które oceniane było jako jedno z tych, które najsprawniej uporały się z problemem dynamicznego rozprzestrzeniania wirusa SARS-CoV-2. Mowa tu o Korei Południowej, w której pierwszy przypadek zakażenia wirusem z Wuhan odnotowano już w dniu 20 stycznia tego roku. W opinii Jung Eun-Kyeong, czyli Szefowej Koreańskich Centrów Kontroli Chorób (KCDC), pierwsza fala epidemii trwała w tym kraju do końca kwietnia. Zgodnie z tym, o czym ówcześnie mówiły media, rozprzestrzenianie się koronawirusa udało się opanować w zadowalającym stopniu na początku maja, kiedy to przez trzy dni pod rząd nie odnotowywano żadnych kolejnych zachorowań na COVID-19. Wcześniej, w okresie szczytu epidemii w Korei Południowej, wykrywanych było dziennie nawet 900 przypadków zarażenia koronawirusem.

 

Niestety, jakiś czas później, ilość osób zarażonych wirusem SARS-CoV-2 zaczęła ponownie rosnąć, co wywołało spory niepokój. Na początku trwającego tygodnia przedstawiciele tamtejszych władz potwierdziły stwierdzenie zakażenia u siedemnastu osób. Choć liczby te nie brzmią szczególnie dramatycznie na tle tego z czym mierzyły się różne kraje już wcześniej w czasie pandemii, to jednak służby sanitarne twierdzą, że sytuacja ta stanowi nadejście drugiej fali epidemii. Tym samym, Korea Południowa stała się pierwszym krajem świata, który ogłosił nadejście na swoim terytorium drugiej fali epidemii koronawirusa.

 

Burmistrz stolicy państwa- Seulu poinformował i ostrzegł, że jeżeli ilość osób zarażonych koronawirusem wzrośnie, a w następstwie tego wskaźnik obłożenia szpitali przekroczy 70 %, wówczas miasto będzie musiało przywrócić konieczność zachowywania izolacji społecznej i dystansu pomiędzy ludźmi.

 

 

Źródło: o2.pl

Fot.: Pixabay

 

Zobacz więcej

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze