17.4 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

Ten spot obnaża głównych kandydatów na Prezydenta. Mocne! sami zobaczcie [WIDEO]

Zobacz koniecznie

W internecie ukazał się mocny spot porównujący dwóch głównych kandydatów w wyścigu o fotel prezydenta – Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego. Zestawiono w nim mowę ciała i retorykę obu polityków, kładąc nacisk na barwę głosu, poruszane tematy oraz stosunek do wolności słowa i przekonań.

 

„Pan nic innego nie robi tylko Pan manipuluje. Sprawdźmy jak się Pan nazywa” – brzmi przytoczona w spocie wypowiedź kandydata opozycji totalnej, Rafała Trzaskowskiego. Tak zwrócił się do dziennikarza próbującego zadać mu pytania w trwającej przecież kampanii wyborczej. W kolejnej scenie prezydent Warszawy straszy TVP Info, że „niewiele tygodni już zostało”, po czym kreśli wizję Polski bez mediów publicznych i „politycznej publicystyki”. Zapowiedź cenzury?

 

Spot z facebookowego fanapage „Popieramy Premiera Mateusza Morawieckiego” naświetla retorykę kandydata Koalicji Obywatelskiej. Oprócz wymienionych fragmentów jego wypowiedzi możemy także zobaczyć scenę przejęcia parasolki znad głowy moknącej w deszczu tłumaczki. Początkowo rozłożona nad nią, została wzięta przez Trzaskowskiego tylko dla siebie. Jak uwypuklono w spocie, kandydat opozycji często oskarża głównego kontrkandydata Andrzeja Dudę o „język pogardy”, zaś sam firmuje się jako osoba tolerancyjna i otwarta. W końcu nie mogło zabraknąć wątku zatrudnienia w warszawskim ratuszu twórcę hejterskiej strony „Sok z Buraka”.

 

Andrzej Duda, choć również popełniał werbalne wpadki, dał się w trwającej kampanii poznać jako człowiek dialogu. Urzędujący prezydent potrafił m. in. porozmawiać z protestującym przeciw niemu mężczyzną, spokojnie odpowiadając na wykrzykiwane przez niego hasła. Duda wsparł także młodego chłopaka z tablicą traktującą o ochronie klimatu na jednym z jego spotkań wyborczych. Co więcej, kandydat Zjednoczonej Prawicy mówił z uznaniem o rozbieżności poglądowej młodzieży. „Młodzi kochani szanuję Wasze poglądy – macie do nich prawo. Mogą to być różne szalone poglądy jak przystało młodym ludziom” – przemawiał do zgromadzonych na wiecu Prezydent.

 

Spot cieszy się szybko rosnącą popularnością w internecie. Zobaczcie sami:

https://www.facebook.com/popieramyPMM/videos/2541677149480791/

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze