6.1 C
Warszawa
środa, 17 kwietnia, 2024

Najnowszy sondaż prezydencki. Nie brakuje zmian!

Zobacz koniecznie

Instytut Badań Pollster przeprowadził na zlecenie TVP Info najnowszy sondaż prezydencki. Pokazuje on, że obecnie urzędujący prezydent może mieć spore powody do zmartwień szczególnie w drugiej turze wyborów, jeśli do niej oczywiście dojdzie.

 

 

Wybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami, gdyż odbędą się w niedzielę 28 czerwca. Wobec tego kampania wchodzi w decydujący moment, a wiele osób skupia się na sondażach. Z tego najnowszego przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster wynika, że pierwszą turę wyborów bardzo pewnie wygrałby Andrzej Duda, na którego zagłosowałoby 41,38% respondentów.

 

Na drugim miejscu uplasował się Rafał Trzaskowski z poparciem 29,86%, a na ostatnim stopniu podium Szymon Hołownia, na którego chęć zagłosowania wyraziło 11,18% ankietowanych. Czwarte miejsce zajmuje Krzysztof Bosak z poparciem 7,34%, dalej jest Władysław Kosiniak – Kamysz, na którego zagłosowałoby 6,55% respondentów, a za nim uplasował się Robert Biedroń. Na kandydata Lewicy oddanie swojego głosu zadeklarowało 2,93% ankietowanych. Na pozostałych kandydatów łącznie zagłosowałoby 0,76% respondentów.

 

Bardzo ciekawie prezentują się wyniki ewentualnej drugiej tury, gdyż pokazują, iż tam może liczyć się dosłownie każdy głos. Gdyby Andrzej Duda w drugiej turze miał się mierzyć z Rafałem Trzaskowskim to wygrałby 51 do 49. Gdyby natomiast z Szymonem Hołownią to przegrałby 52 do 48. Wyrównana walka byłaby również pomiędzy obecnym prezydentem, a Władysławem Kosiniakiem – Kamyszem, gdyż obydwaj kandydaci według sondażu dostaliby równo połowę głosów respondentów. Gdyby natomiast Andrzej Duda zmierzył się z Krzysztofem Bosakiem to wygrałby 58 do 42.

 

Źródło: TVP Info, Rzeczpospolita

Foto: You Tube/ Onet News (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze