27.1 C
Warszawa
poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Nakaz aresztowania prezydenta! Interpol zawiadomiony

Zobacz koniecznie

W czasie politycznych napięć na arenie międzynarodowej, zawirowań pomiędzy przywódcami silnych państw znajdujących się w różnych częściach świata i w okresie ochłodzonych relacji między krajami, dojść może do sytuacji, które dla wielu na świecie wydają się zapewne kuriozalne. Tak też jest w tej sytuacji.

 

Wspomniany w tytule artykułu nakaz aresztowania został wydany wobec… prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, a także trzydziestu innych osób. Sprawa dotyczy wydarzeń z początku bieżącego roku, które niepokoiły ludzi w różnych zakątkach globu.

 

Tenże nakaz aresztowania określany jest przez wiele mediów jako „symboliczny list gończy”. Za jego wydanie odpowiadają irańskie władze, uważające prezydenta USA oraz inne osoby reprezentujące to państwo za nie tylko wrogów, ale też ludzi należących do zbrodniczych struktur, których należy pociągnąć do odpowiedzialności karnej.

 

Zgodnie z wydanym przez Teheran listem gończym, Donald Trump i kilkadziesiąt innych osób, powinno stanąć przed irańskim wymiarem sprawiedliwości ze względu na atak przeprowadzony w dniu 3 stycznia na terytorium Iraku, w którym to zabity został m.in. Generał Sulejmani, czyli ważna postać we władzach i strukturach wojskowych Iranu. Przewodził on elitarnej w tamtym regionie organizacji paramilitarnej Al-Kuds i odpowiadał m.in. za organizowanie bojówek szyickich w krajach takich jak Syria, Irak czy Liban.

 

Wzajemne militarne ruchy ze strony USA i Iranu wywołały w styczniu br. niepokój o bezpieczeństwo w skali globalnej. Wiele mediów i ludzi obawiało się o ewentualne zaistnienie wojny, nawet na skalę światową.

 

Teraz, Teheran postanowił zwrócić się ze swoim nakazem aresztowania Donalda Trumpa również do międzynarodowej agencji policyjnej, jaką jest Interpol. Władze w Teheranie chcą wpisania prezydenta USA na listę osób ściganych międzynarodowym listem gończym. Dla wielu może być to dość zaskakujące w kontekście nie dawnych sygnałów o gotowości do podjęcia rozmów ze strony Iranu.

 

Warto zaznaczyć w tym miejscu, że wśród przedstawicieli irańskich władz, Departament Obrony USA uznawany jest za organizację terrorystyczną.

 

 

Źródło: wp.pl ; o2.pl

Fot.: Pxhere.com

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze