Niemiecki portal chwali polski rząd i gospodarkę

Niemiecki portal pochwalił polski rząd oraz gospodarkę kraju za dobre poradzenie sobie z koronawirusem. Jak przewidują prognozy Komisji Europejskiej PKB Polski spadnie w 2020 r. o 4.3%. Na tle średniej europejskiej, która wynosi 7.4% spadku jest to wyróżniający się wynik.

 

Niemiecki portal Focus Online określa Polskę jako fenomen dla ekonomistów. „Kraj wyczuwa swoją szansę na awans do czołowej ligi europejskich gospodarek” – można wyczytać na łamach Focus Online.

 

Dalej Ernst Hillebrand szef warszawskiego oddziału niemieckiej Fundacji Friedricha Eberta oraz politolog chwali szeroką rozbudowaną gospodarkę w Polsce, która według niego nie jest całkowicie zależna od eksportu. Jak wskazuje jest to jeden z wielu czynników, który stawia Polskę w dobrej sytuacji gospodarczej.

 

Kolejnym z nich miała być według eksperta szybka reakcja rządu na niebezpieczeństwo związane z koronawirusem. Jak twierdzi działania antykryzysowe pomogły „uniknąć bankructw i poważnej utraty miejsc pracy – podobnie jak dotychczas w Niemczech”.

 

Ernst Hillebrand chwali również politykę socjalną rządu PiS. Uważa, że pozwoliła ona również na wzmocnienie gospodarki. „Fakt, że (polski) rząd od dawna poważnie traktuje popyt wewnętrzny, sprawia, że polska gospodarka jest mniej podatna na zagrożenia i bardziej odporna na globalny kryzys” – przyznał ekspert.

 

Jak podaje Focus Online częścią fundamentów polskiej gospodarki są inwestycje Unii Europejskiej. Według niemieckiego portalu Polska staje się coraz bardziej atrakcyjna dla inwestorów. Warto podkreślić, że nie jest to pierwszy artykuł od zachodnich sąsiadów o takim wydźwięku.

 

Źródło: Do Rzeczy

Foto: You Tube/ Kancelaria Premiera (zrzut ekranu)

Komentarze

Komentarze