-3.2 C
Warszawa
sobota, 9 grudnia, 2023

Niepokojące informacje z Polski! Epidemia znowu daje o sobie znać?

Zobacz koniecznie

Od marca tego roku na terenie całego kraju wprowadzone są obostrzenia na skutek globalnej epidemii. Wszystkie miejsca użyteczności publicznej zostały czasowo zamknięte z powodu szalejącego zagrożenia. Wprowadzone zostały nadzwyczajne środki ochrony przed ewentualnymi skutkami zarażania i roznoszenia się wirusa COVID-19. Bez maseczek i rękawiczek ochronnych nie można było przekraczać progu domu. Za brak przestrzegania tego nakazu groziły wysokie kary. Idąc po zakupy nawet do sklepu trzeba było zachowywać odstęp 1,5 metra. Zakazywane były zgromadzenia ludzi.

 

Ministerstwo Zdrowia od początku maja bieżącego roku luzuje obostrzenia dotyczące  rygoru sanitarnego. I tak od 4 maja otwarte zostały częściowo miejsca sportu i rekreacji, takie jak stadiony czy strzelnice, jednak pod pewnymi warunkami. Od 30 maja w przestrzeniach publicznych  nie obowiązywało już zakrywanie nosa czy ust. Kolejnym krokiem rządzących było otwarcie od 6 czerwca miejsc użyteczności publicznej w tym basenów i placów zabaw.

 

Wszystko wskazywało na to, że wirusa mamy za sobą. Szczyt zachorowań i zgonów zaczął maleć, a rząd zapowiadał kolejne optymistyczne nowiny, takie jak np. możliwość organizacji wesel czy komunii.

 

Jednak niestety złe wiadomości docierają nadal. Jak podają dane Ministerstwa Zdrowia, liczba zachorowań stale rośnie. We wtorek zanotowano już 150 nowych przypadków.W województwie śląskim od  początku pandemii zmarło już 219 chorych, a na obecną chwilę w szpitalach przebywa  2150 osób.

 

Dane statystyczne ministerstwa mówią jasno, że pomimo zapowiedzi opanowania roznoszenia się wirusa w kraju, wciąż istnieją wysokie notowania zachorowalności i ich liczba stale rośnie.

 

 

Z informacji przekazanej przez ministra zdrowia, pana  Łukasza Szumowskiego wiemy, że wcześniej luzowane obostrzenia mogą być wstrzymane lub nawet na nowo przywrócone. Dane nie są optymistyczne, jednak nikt na razie nie wie, ile czasu może trwać taki stan rzeczy.

 

Źródło: wiadomości.radiozet.pl ; wiadomości.onet.pl ; Twitter/ MZ_GOV_PL

Fot.: commons.wikipedia.org

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze