-3.8 C
Warszawa
sobota, 9 grudnia, 2023

NIEPOKOJĄCE wieści! Kolejny WZROST zakażeń!

Zobacz koniecznie

Od jakiegoś czasu cały świat walczy z epidemią koronawirusa. Wiele krajów pokonało już ten groźny wirus, jednak spora część państw wciąż z nim walczy. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o nowych zakażeniach. Niestety nie jest dobrze. 

Polska od kilku miesięcy walczy już epidemią koronawirusa. Zakażeń wciąż przybywa i mimo, że rząd zniósł niektóre obostrzenia do powrotu do normalności może być jeszcze daleko. Sporo zakażeń jest wśród górników w województwie śląskim.

Jak poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia od wczoraj zanotowano już 309 nowych przypadków, z czego największy wzrost na śląsku.

Chodzi m.in o województwa takie jak: śląskie (114), mazowieckie (52),łódzkie(44), małopolskie(23). Inne województwa również odnotowały sporą liczbę zakażeń, jednak w/w województwach zakażeń jest najwięcej.

Z przykrością informujemy o śmierci 12 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): Kępno 66-M, 90-K Wolica, 70-M Bolesławiec, 78-K, 80-M Warszawa, 82-K, 83-K Radom, 89-K, 62-M Starachowice, 75-M, 74-M Kraków, 85-K Łańcut. Większość osób miała choroby współistniejące.

-poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie informujemy, że ze względu na zdublowanie przez WSSE Olsztyn 5 przypadków zakażeń z 16 i 17 czerwca 2020 r., odejmujemy je ze statystyk.

-napisano również.

W sumie zakażonych jest już ponad 31 tysięcy osób. Oficjalny komunikat Ministerstwa Zdrowia znajduje się tutaj:

Przypomnijmy, że swoje zwycięstwo z koronawirusem ogłosiło już wiele krajów na świecie w tym np. Nowa Zelandia. Niestety w wielu krajach chociażby w Brazylii sytuacja wciąż jest nie za ciekawa.

ZOBACZ TAKŻE: Brazylia przegrywa walkę z koronawirusem. Liczby są wstrząsające!

Również w Polsce zachorowań wciąż przybywa i końca nie widać…

 

Źródło: popularne.pl

Foto: archiwum

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze