17.4 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

Nowy komunikat Ministerstwa Zdrowia! Czy mamy powody do obaw?

Zobacz koniecznie

Choć obostrzenia wprowadzone w naszym kraju wraz z nadejściem epidemii zostały poluzowane, a odmrażanie gospodarki trwa już od ponad miesiąca, to jednak nie należy zapominać, że słynny już wirus z Wuhan nadal stanowić może realne zagrożenie dla bezpieczeństwa zdrowotnego. Pokazują to niestety dane dotyczące nowych przypadków zachorowań w ostatnich dniach. Choć w dużej mierze wynikają one z zaistnienia ognisk epidemii (jak np. część kopalni na terenie województwa śląskiego), to jednak nadal konieczna jest ostrożność oraz stosowanie się do zaleceń w celu pomyślnej walki z pandemią i uniknięcia jej nawracania się.

 

Badania laboratoryjne potwierdziły 108 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. 54 z nich stwierdzono na Śląsku. Zmarło kolejnych osiem osób. Łącznie wykryto 27 668 przypadków COVID-19, a zmarło 1 191 osób podaje Ministerstwo Zdrowia w porannym komunikacie.

 

Nowe zakażenia dotyczą osób z następujących województw: śląskiego (54), opolskiego (13), małopolskiego(10), świętokrzyskiego (9), pomorskiego (5), wielkopolskiego (5), zachodniopomorskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), a także podlaskiego (3).

 

Ministerstwo podało też informację o tym, że niestety odnotowano też zgony wśród osób zakażonych SARS-CoV-2.

 

Śmierć dotyczy w tym przypadku ośmiu osób. Są to trzy kobiety oraz pięciu mężczyzn w wieku od 59 do 92 lat, którzy mieli też choroby współistniejące. Zgony te miały miejsce w Zgierzu i Poznaniu.

 

Wszystkie pozytywne wyniki badań na koronawirusa, a więc stwierdzone przypadki zakażenia w Polsce to 27 668 osób chorych, a w tym niestety 1 191 osób zmarłych. Za pozytywną należy uznać natomiast informację, że 13 411 to liczba osób wyzdrowiałych, które pokonały COVID-19.

 

Choć nie można popadać w panikę, to jednak jak widać warto dbać o siebie i innych, nie lekceważąc zaleceń Ministerstwa Zdrowia oraz ekspertów, a przy tym też nie zapominać o dalszej walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, ponieważ nie została ona jeszcze zwieńczona sukcesem.

 

Źródło: Twitter

Fot.: Commander, U.S. Pacific Fleet

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze