12.3 C
Warszawa
piątek, 17 maja, 2024

Nowy sondaż prezydencki. Są duże zmiany!

Zobacz koniecznie

CBOS przeprowadził najnowszy sondaż prezydencki. Niewątpliwie dla wielu wyborców może on być zaskakujących, gdyż jest sprzeczny z tendencjami jakie zachodziły we wcześniejszych sondażach.

 

Po ostatnich sondażach Andrzej Duda mógł się czuć coraz bardziej niepewnie. Wybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami, gdyż mają się odbyć 28 czerwca. Od dłuższego czasu zauważalna była tendencja spadkowa u obecnie urzędującego prezydenta i wzrostowa u Rafała Trzaskowskiego. Sondaż CBOS-u jednak wykazuje coś innego.

 

Według niego Andrzej Duda cieszy się 48,6% poparciem, co nie przekreśla jego szans na zwycięstwo w pierwszej turze. Za jego plecami jest Rafał Trzaskowski, lecz różnica między kandydatami jest dość spora. Na prezydenta Warszawy zagłosować ma zamiar 16,2% wyborców. Na najniższym stopniu podium plasuje się Szymon Hołownia z 10,7% poparcia.

 

Na czwartym miejscu znalazł się Władysław Kosiniak – Kamysz, na którego oddałoby swój głos 4,3% respondentów. Tuz za nim jest Krzysztof Bosak, który według najnowszego sondażu ma 4,2% poparcia. Na Roberta Biedronia zagłosowałoby natomiast 1,8% wyborców.

 

Poparcie pozostałych kandydatów sięga błędu statystycznego. Warto zaznaczyć, że wciąż 10,9% respondentów nie wie, na kogo odda swój głos w nadchodzących wyborach.

 

Źródło: msn

Foto: Twitter/ Andrzej Duda

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze