20.5 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Obostrzenia powracają? Mocne słowa ministra Szumowskiego![WIDEO]

Zobacz koniecznie

W związku ze spadającym wskaźnikiem zachorowalności w Polsce, minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiadał  powolny powrót do normalności już od maja tego roku. Nic nie wskazywało na to, by coś miało się zmienić w najbliższym czasie. Można było już wychodzić swobodnie na spacery, częściowo powróciły też zajęcia sportowe, czy też  na nowo otwarto place zabaw. Noszenie maseczek powoli odchodziło w niepamięć. A jednak nic nie trwa wiecznie…

 

Na antenie radiowej”RMF FM” w poniedziałek, minister zdrowia, pan Szumowski udzielił bardzo szczegółowej rozmowy z panem Robertem Mazurkiem, w którym poinformował o najwyższym całodobowym wskaźniku zachorowalności na Coronavirusa od początku pandemii. Ponad 599 nowych przypadków zarażenia. Połowę z nich odnotowano w kopalniach. Na tą chwilę jest już zamkniętych 12 kopalń, gdzie górnicy będą szczegółowo przebadani.

 

Jednocześnie zapewnił, że sytuacja socjalna górników z tytułu wstrzymania pracy na terenie kopalń będzie zrekompensowana wynagrodzeniem postojowym.

 

Minister Szumowski zapytany o tendencję wzrostową zakażeń, stwierdził, że tendencja może wynikać z czegoś, nad wyraz bezprecedensowego w Europie, że trzeba wyłączyć kopalnie i przymusowo wykonać badania na terenie tychże kopalń.

 

Na pytanie dotyczące śląska, zaznaczył, ze poważnym ogniskiem jest również ten w jednym ze szpitali łódzkich. Co do konkretnych informacji, jakie udało się usłyszeć od ministra jest stwierdzenie z jego ust, że epidemia jest ogniskowa i w przeciągu najbliższych miesięcy trzeba będzie się z nią zmagać, gdyż zachorowań i tak będzie przybywać.

 

 

 

Nie wykluczał też w trakcie rozmowy, że powrót do dawnych obostrzeń będzie konieczny, gdyż w ten sposób rząd chce uniknąć tzw. modelu włoskiego, gdzie konsekwencje braku wprowadzenia restrykcji sanitarnych wywołały niebywały odsetek zgonów wśród obywateli tego kraju.

 

Żródło: rmf24.pl ; wiadomości.gazeta.pl ; Youtube/Fakty RMF FM

Fot.: commons.wikipedia.org

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze