15.3 C
Warszawa
sobota, 15 czerwca, 2024

Peszko i inne znane nazwiska w okręgówce?! Ten klub chce stać się potęgą

Zobacz koniecznie

W polskiej piłce przy wielu jej wadach i zaletach, niejednokrotnie dochodziło do sytuacji oraz ruchów transferowych, które w osłupienie wprawiały wielu kibiców i sympatyków tej dyscypliny sportu. Nie brakuje też historii o piłkarzach i klubach, które z różnym skutkiem starały się powracać na szczyt po upadkach związanych często nie tylko ze słabymi wynikami sportowymi, ale też zawirowaniami prawnymi, formalnymi i różnorakimi aferami czy nieporozumieniami we władzach. W tym przypadku mowa jest jednak o klubie, który choć od dziesiątek lat tego nie zaznał, to jednak stawia przed sobą ambitne cele wykraczające poza obecne ligowe położenie.

 

Jak z reguły bywa w takich sytuacjach, tak i tu sporą rolę do odegrania ma inwestor, który postanowił rozwinąć klub i zdecydować się podjąć próbę wyprowadzenia go o kilka klas rozgrywkowych w górę.

 

Mowa tu o zespole Wieczystej Kraków i tym jakie plany wobec niego snuje Wojciech Kwiecień, czyli właściciel sieci aptek Słoneczna, który postanowił zainwestować swoje pieniądze w tę małopolską drużynę. Na ten moment drużyna Wieczystej występuje w lidze okręgowej, a więc na zdecydowanie niższym szczeblu niż inne znane marki w dawnej stolicy Polski. Ciężko na dzień dzisiejszy, aby klub ten równał się z takimi „sąsiadkami” jak Cracovia, Wisła Kraków czy także Garbarnia Kraków, bądź Hutnik Nowa Huta. Medialne doniesienia z ostatnich dni sugerują jednak, że chęć poważnej walki na stadionach I ligi (druga klasa rozgrywkowa), a może nawet jeszcze wyżej w wykonaniu Wieczystej to nie tylko plotki. Sporo mówi się w ostatnim czasie o sprowadzeniu do zespołu znanych polskich gwiazd piłkarskich.

 

Z klubem prowadzić rozmowy ma reprezentant Polski Sławomir Peszko. Kilka miesięcy temu zawodnik zwrócił się do PZPN-u o rozwiązanie jego kontraktu z Lechią Gdańsk, która miała względem jego osoby zaległości finansowe. Finalnie od marca Peszko pozostaje bez klubu i trenuje indywidualnie. Pomimo tego, bardzo zaskakujące stały się dla fanów piłki nożnej wieści o możliwym tak spektakularnym dołączeniu piłkarza do drużyny z ligi okręgowej.

 

Sławek chce do nas przyjść. To było bardzo pozytywne spotkanie. Teraz trwają rozmowy poza nami. Myślę, że w ciągu ok. dwóch dni poznamy decyzję. Peszko dałby nam dużo jakości, wniósłby ją do zespołu, przy nim szczególnie młodzi zawodnicy mogliby się wiele nauczyć

– powiedział cytowany przez portal ZeStadionu.pl trener Wieczystej Przemysław Cecherz, który w swojej karierze miał już okazję współpracować ze Sławomirem Peszko w Wiśle Płock.

 

 

Źródło: ZeStadionu.pl

Fot.: Wikimedia Commons

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze