-4.9 C
Warszawa
czwartek, 30 listopada, 2023

PILNE! Gwałtowna zmiana pogody!

Zobacz koniecznie

W tym roku zima nie dała nam popalić. Również czerwiec można zaliczyć teraz do miesięcy o ładnej pogodzie. Niestety jednak pogoda ma się gwałtownie zmienić. Na południu Polski zapowiadają bowiem liczne burze! Uważaj!

IMGW poinformowało, że w sobotę na południu Polski ma dojść do potężnych burz z gradem. Podobno oprócz burzy i gradu czeka nas także porywisty wiatr i opady deszczu.

Zgodnie z prognozami zagrożone są takie województwa jak: dolnośląskie, śląskie, opolskie, małopolskie oraz podkarpackie.

Na swoim oficjalnym Facebooku Łowcy Burz również alarmują.

Nieco bardziej intensywny rozwój zjawisk konwekcyjnych prognozowany jest na zachodzie, południowym zachodzie i południu kraju, zwłaszcza na terenach górskich i podgórskich, gdzie czynnikiem wymuszającym ruch powietrza do góry będzie ukształtowanie terenu. Późnym wieczorem i w pierwszej części nocy sporo burz może pojawić się wzdłuż zachodniej granicy kraju, co będzie związane ze strefą zbieżności wiatru, która rozwinie się nad wschodnimi Niemcami i być może sięgnie południowo-zachodniej części naszego kraju.

-możemy przeczytać na ich Facebooku.

Przed nami kolejny dzień z burzami⛈️

Zostały wydane 1 stopnia o burzach z gradem dla woj.:

Sumy opadów mogą sięgać 40mm, a porywy wiatru 90km/h.

-możemy przeczytać z kolei na Twitterze IMGW.

 

IMGW prosi wszystkich o zachowanie ostrożności podczas niepewnej pogody.

 

Źródło: popularne.pl

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze