18.1 C
Warszawa
poniedziałek, 17 czerwca, 2024

PILNE! Krwawy atak na terenie szkoły! [FOTO]

Zobacz koniecznie

Niestety doszło do kolejnego brutalnego ataku, przy okazji którego sprawca postępował w sposób bezlitosny. Co jeszcze bardziej dramatyczne, a zarazem bulwersujące w tej sytuacji, napastnik zaatakował na terenie szkoły podstawowej, kiedy przebywały tam dzieci. Również one stały się celem uzbrojonego w niebezpieczne narzędzie człowieka.

 

Cała wstrząsająca sytuacja rozegrała się u naszych sąsiadów, bo na terenie Słowacji, a dokładniej w budynku szkoły podstawowej w miejscowości Vrútky, zlokalizowanej niedaleko miasta Żylina. Uzbrojony w nóż 22-letni mężczyzna wtargnął na teren placówki oświatowej i zaatakował przebywających tam bezbronnych ludzi.

 

Atak miał miejsce około godz. 10 w dniu dzisiejszym. Jak przekazała słowacka telewizja „Joj”, nożownik to były uczeń tej szkoły. Po wejściu do budynku zaczął on atakować znajdujące się tam dzieci. Zareagować miał wicedyrektor placówki, który postanowił stanąć w obronie uczących się tam młodych ludzi. Również jego nie oszczędził jednak 22-latek i w wyniku odniesionych ran, mężczyzna zmarł.

 

Do akcji wkroczyła policja. Nożownik zdołał jednak pozbawić życia wspomnianego wicedyrektora podstawówki, a także zranić pięć osób, w tym jak podaje portal rmf24.pl- dyrektora szkoły, dwójkę uczących się tam dzieci, a także dwóch funkcjonariuszy policji. Finalnie sprawca tego okrutnego ataku zginął, kiedy policjanci oddali strzały w jego kierunku. Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala w Martin.

 

Na miejsce tragedii udał się marszałek słowackiego parlamentu Boris Kolar, jak również szef MSW Słowacji Roman Mikulec. Tamtejszy premier Igor Matowicz przekazał natomiast kondolencje, a także stwierdził, że „niestety głupcy żyją wśród nas i takim sytuacjom nie można zapobiec„.

 

W mediach społecznościowych, na profilu słowackiej policji pojawiły się zdjęcia sprzed szkoły, w której doszło dzisiaj do ataku nożownika.

 

https://www.facebook.com/policiaslovakia/posts/3419066291456902

 

 

Źródło: Joj ; Rmf24.pl

Fot.: Facebook/@policiaslovakia

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze