20.4 C
Warszawa
czwartek, 20 czerwca, 2024

Podjęto decyzję o przywróceniu obostrzeń. Niepokojące doniesienia

Zobacz koniecznie

Od początku maja trwa w naszym kraju okres stopniowego wracania do normalnego funkcjonowania po czasie społecznej kwarantanny i izolacji w ramach walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Jak pokazują jednak dane i kolejne niepokojące wieści płynące z poszczególnych części Polski, niebezpieczna sytuacja nie jest niestety zupełnie zażegnana, a SARS-CoV-2 nadal może stanowić poważne zagrożenie.

 

Ostatnie dni okazały się przynieść niechlubny rekord pod względem ilości nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Należy zaznaczyć przy tym, że znaczna część tej liczby to osoby chorujące na COVID-19 w województwie śląskim, gdzie słynny wirus z Wuhan szczególnie dał się we znaki w naszym kraju, ze względu na to jak duża część pracowników kopalń została nim zarażona. Pamiętać trzeba jednak, że nie są to jedyne miejsca, gdzie wirus SARS-CoV-2 nadal wywołuje duże kłopoty.

 

Jak podano na łamach portalu o2.pl, ognisko koronawirusa zidentyfikowane zostało również w Sieradzu (woj. łódzkie), a dokładniej rzecz ujmując- w tamtejszym szpitalu. W ciągu jednej doby stwierdzono w tej placówce aż osiemdziesiąt przypadków zakażenia SARS-CoV-2, z czego 35 osób, jak podaje portal, to pracownicy medyczni, a 40 zakażonych tam ludzi to pacjenci.

 

Wobec zaistniałej niepokojącej sytuacji, włodarz Sieradza- prezydent Paweł Osiewała podjął decyzję o przywróceniu na terenie miasta niektórych obostrzeń, które władze centralne w naszym kraju już odwołały. W związku z tym, po przeprowadzeniu konsultacji z Powiatowym Zespołem Zarządzania Kryzysowego, miejscowy ratusz poinformował, że ponownie zamknięte zostają siłownie na świeżym powietrzu oraz place zabaw. Działalności nie wznawiać ma przy okazji Sieradzkie Centrum Kultury, choć powrót do jego funkcjonowania był planowany. Odwołano też wznowienie działalności lokalnego Domu Dziennego Pobytu oraz Klubu Seniora, a zarazem zalecono osobom starszym, aby pozostawali w dalszym ciągu w miejscu swojego zamieszkania.

 

Jak informuje o2.pl, w Sieradzu zdecydowano również, że emerytom oraz podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej posiłki będą przywożone w celu zminimalizowania kontaktu tych osób i ludzi z zewnątrz.

 

Przypominam Wam to od kilku miesięcy myjcie dokładnie ręce, noście maseczki i rękawiczki tam gdzie jest to konieczne, ograniczcie wyjścia z domu do niezbędnego minimum – tylko w ten sposób możemy ustrzec siebie i innych przed zarażeniem.

– Zaapelował za pośrednictwem Facebooka prezydent Sieradza w treści opublikowanego w niedzielę wpisu.

 

 

Ulec zmianie ma także Urząd Miasta w Sieradzu. Do tamtejszego biura obsługi mieszkańców wchodzić będą mogły jedynie co najwyżej dwie osoby w tym samym czasie. Możliwe jest również, że zbliżające się wybory prezydenckie na terenie tej miejscowości przeprowadzone zostaną w tej miejscowości jest drogą korespondencyjną. Przypomnijmy, że finalnie mają one zostać przeprowadzone w sobotę 28 czerwca.

 

Jak na razie nie ma ulec zmianie funkcjonowanie przedszkoli oraz żłobków w Sieradzu. Jednakże sytuacja w tych placówkach ma być monitorowana. Na terenie miasta funkcjonariusze policji oraz straży miejskiej mają dokładniej pilnować egzekwowania wymogu zachowania dystansu społecznego między ludźmi, a także innych zasad wprowadzonych w związku z epidemią.

 

Takie sytuacja jak ta w Sieradzu, jak również w niektórych kopalniach na terenie województwa śląskiego pokazują, że należy zachować zdrowy rozsądek i ostrożność przy wracaniu do normalności po okresie kwarantanny i unikania kontaktu z innymi.

 

 

Źródło: o2.pl

Fot.: Pixabay

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze