Podobnie jak w USA również w Warszawie został zniszczony pomnik Tadeusza Kościuszki (FOTO)

Od wielu dni w USA trwają protesty i zamieszki po śmierci George’a Floyda. W Waszyngtonie protestujący zniszczyli pomnik Tadeusza Kościuszki. W Warszawie również doszło do zdewastowania pomnika tego bohatera.

 

Od wielu dni w USA panuje kompletny chaos. Na ulicach dochodzi do przemocy, walk z policją, plądrowania sklepów, podpaleń oraz dewastacji. Zniszczony również został w Waszyngtonie pomnik Tadeusza Kościuszki, który walczył o niepodległość Polski oraz Stanów Zjednoczonych. Dodatkowo bohater ten wspierał prawa czarnoskórych w USA. Mimo takich czynów jego pomnik nie został uszanowany i zdewastowali go agresywni protestujący.

 

Czyn ten wprowadził w szok i oburzenie wielu Polaków. Potępił go nawet prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który powiedział: „Rozmawiałem z panią ambasador Stanów Zjednoczonych i od razu zgłosiłem propozycję, że miasto stołeczne Warszawa jest gotowe do tego, żeby ten pomnik znowu stanął w swoim miejscu i żeby zapłacić za jego renowację”.

 

Jak się okazało miasto stołeczne Warszawa będzie musiało zapłacić przede wszystkim za renowację warszawskiego pomnika Tadeusza Kościuszki, który również został zniszczony. W nocy z 2 na 3 czerwca ktoś napisał na cokole „Black Lives Matter”, co ma być właśnie nawiązaniem do śmierci w USA czarnoskórego George’a Floyda. Sprawą zniszczenia pomnika zajęła się już policja.

 

 

 

Źródło: TVP Info, Polsat News

Foto: Twitter/ Onet

Komentarze

Komentarze