24.9 C
Warszawa
poniedziałek, 20 maja, 2024

Polityk Konfederacji zachęca do głosowania na Rafała Trzaskowskiego [FOTO]

Zobacz koniecznie

Trwa kampania wyborcza i zmagania o poparcie osób niezdecydowanych na kogo oddać swój głos w dniu 28 czerwca, kiedy finalnie tegoroczne głosowanie w ramach wyborów prezydenckich ma zostać przeprowadzone. Okres ten jest dość specyficzny w związku z zaistniałymi w jego trakcie zawirowaniami wywołanymi epidemią koronawirusa. W jego trakcie nie brakuje jednak tarć pomiędzy komitetami i samymi kandydatami, ostrych słów pod adresem rywali, jak i też deklaracji, które wielu mogą zaskoczyć.

 

Dla sporego grona osób zaskoczeniem i powodem do zastanowienia może być m.in. wypowiedź jednego z przedstawicieli klubu Konfederacja. Zachęcił on bowiem własnych wyborców i ludzi związanych ze środowiskiem „konfederatów” do konkretnego zachowania przy okazji tych wyborów prezydenckich, jeżeli nie zostaną one rozstrzygnięte zbyt łatwo.

 

Politykiem, który popełnił wypowiedź mogącą wywołać sporo kontrowersji jest adwokat, a zarazem były kandydat na Prezydenta- dr Jacek Wilk. Udzielając wywiadu w Radiu TOK FM, złożył on bardzo konkretną deklarację w temacie ewentualnej II tury wyborów.

 

Sytuacja, w której wyborcy będą musieli iść do wyborów dwukrotnie w najbliższych tygodniach jest bardzo prawdopodobna. W różnych sondażach bowiem, poparcie dla obecnie urzędującego Prezydenta waha się w okolicach granicy 50%. Bardzo prawdopodobne jest więc, że konieczne będzie rozstrzygnięcie tego kto będzie głową państwa w kolejnej kadencji poprzez II turę, w której najpewniej Andrzej Duda zmierzy się z włodarzem Warszawy- Rafałem Trzaskowskim.

 

Na antenie Radia TOK FM, dr Jacek Wilk stwierdził, iż jeśli dojdzie do II tury wyborów, do której nie dostanie się kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak, to wówczas będzie trzeba mimo wszystko zagłosować przeciwko Andrzejowi Dudzie, czyli na kandydata wywodzącego się z Platformy Obywatelskiej- Rafała Trzaskowskiego.

 

Takie wskazanie, na kogo głosować mieli by wyborcy Konfederacji, kiedy odpadnie już w wyścigu po fotel prezydenta Krzysztof Bosak, mogła wiele osób wprawić w pewnym stopniu w osłupienie.

 

 

 

Źródło: Twitter/@Radio_TOK_FM

Fot.: YouTube/PRESS.WARSZAWA (zrzut ekranu)

 

Zobacz więcej

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze