32.3 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Polskie Malediwy? Zdecydowanie warto odwiedzić to miejsce! (FOTO)

Zobacz koniecznie

Zbliżają się wakacje, a wraz nimi natężenie podróży turystycznych. Jak okazuje się, by poczuć się jak na Malediwach nie trzeba lecieć nad Ocean Indyjski. Starczy odwiedzić Jaworzno.

 

Wiele osób marzy o podróży na Malediwy. W ostatnich latach zrobiły się wyjątkowo popularne. Jak się okazuje są one w Polsce w zasadzie na wyciągniecie ręki, gdyż znajdują się w Jaworznie, na Śląsku. Park Gródek w tamtejszej miejscowości cieszy się coraz większą popularnością. Jest to wyjątkowo malowniczy teren posiadający dwa rozlewiska wodne otoczone skałami, roślinnością, altanami, alejkami oraz kładkami. Pod wieloma względami przypomina azjatyckie wyspy bądź Chorwację.

 

Historia tego miejsca jest dość interesująca. Wcześniej na tych terenach znajdowały się wyrobiska cementowni oraz zakłady dolomitowe. Pracowali w nich przede wszystkim Ślązacy. W latach 90 ze względu na nieuregulowanie rachunków odcięto w zakładach prąd. Z powodu ich kiepskiego stanu finansowego postanowiono zalać całe te tereny wraz z znajdującym się tam sprzętem i koparkami.

 

W związku z tym, że tegoroczne wakacje miną pod znakiem koronawirusa to Park Gródek w Jaworznie może być całkiem ciekawym miejscem na odwiedzenie i spędzenie trochę czasu. Wielu przyjeżdżających do tego miejsca się nim zachwyca i stwierdza, że wygląda jak Malediwy.

 

 

https://www.instagram.com/p/B0dDhVbIH9Y/?utm_source=ig_embed

 

https://www.facebook.com/martyna.world/photos/a.10152976954805565/10162110693200565/?type=3

 

Źródło: jaworzno.naszemiasto.pl, chillizet.pl

Foto: You Tube/ Mr Bartoszs (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze