26.2 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Pościg za nielegalnymi imigrantami. Policja informuje o okolicznościach akcji [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Choć w ostatnim czasie europejskie państwa zmagają się z innymi trudnymi kwestiami, którym poświęcana jest główna uwaga, to jednak problem nielegalnej migracji nie zniknął z naszego kontynentu, a nawet jak widać dotyczy również naszego kraju.

 

Na terenie województwa śląskiego, funkcjonariusze miejscowej policji musieli podjąć działania w celu zlokalizowania i zatrzymania grupy ludzi, którzy w sposób nielegalny przedostali się na terytorium Rzeczpospolitej. W internecie pojawiła się relacja z przeprowadzonej akcji oraz nagrania z monitoringu.

 

Jak czytamy na stronie śląskiej policji, sytuacja rozegrała się w czwartek, na terenie Katowic. Policja została zawiadomiona przez pewnego kierowcę TIR-a przewożącego ziemniaki z Grecji, że nieświadomie przewiózł on też imigrantów, którzy ukryli się w jego pojeździe. Według relacji mężczyzny, kiedy zatrzymał się na stacji paliw w rejonie osiedla Załęże, usłyszał z przejętej na granicy naczepy podejrzane odgłosy. W związku z tym postanowił on ją otworzyć i wtedy wybiegli z niej młodzi mężczyźni o karnacji wskazującej, że mogą być to nielegalni imigranci.

 

Na miejsce przybyli około godz. 19 policyjni wywiadowcy z Oddziału Prewencji w Katowicach. Zważywszy na to jak rozległy teren wymagał sprawdzenia przy okazji poszukiwania zbiegłych ze stacji mężczyzn, w akcję zaangażowano również inni policjanci z Komendy Miejskiej w Katowicach oraz pogranicznicy.

 

Po kilku godzinach wiele wskazywało na to, że nie uda się szybko odnaleźć migrantów. Jak podaje jednak śląska policja na swojej stronie, jeden z funkcjonariuszy z nieetatowej grupy wywiadowców katowickiego OPP, postanowił nie dać łatwo za wygraną i udał się w okolice, gdzie wyskoczyli z naczepy mężczyźni. Około godz. 23 udało mu się odnaleźć trzy osoby w rejonie autostrady A4, których wygląd i ubiór wskazywał na podstawie zarejestrowanego przez monitoring obrazu, że są to właśnie poszukiwani imigranci.

 

Finalnie policjanci dokonali przy zachowaniu środków bezpieczeństwa zatrzymania tej trójki, a także pozostałych mężczyzn, którzy uciekli z naczepy i znajdowali się na drugim końcu dzielnicy.

 

Mężczyźni mieli nie zachowywać się agresywnie i wykazywać objawy zmęczenia, a nawet wycieńczenia. Twierdzili oni, że pochodzą z Afganistanu, jednak tylko jeden z nich posiadał przy sobie paszport, pozostali nie mieli dokumentów.

 

Funkcjonariusze policji udostępnili schwytanym imigrantom wodę oraz pożywienie, a następnie przetransportowali ich do dwóch jednostek Policji. W dalszej kolejności, mężczyźni ci zostali przekazani do dyspozycji Straży Granicznej.

 

 

https://www.facebook.com/SlaskaKWP/videos/295076961513226/

 

 

Źródło: slaska.policja.gov.pl ; Facebook/@SlaskaKWP

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze