15.4 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

POWRÓT epidemii koronawirusa?! TEN lekarz nie ma złudzeń…

Zobacz koniecznie

Od kilku miesięcy tematem numer jeden w mediach jest koronawirus. Wszystko przez to, że rozprzestrzenił się już zarówno w Polsce, w Europie oraz na całym świecie. Wiele krajów w tym Nowa Zelandia z groźnym wirusem już sobie poradzili, spora jednak ilość państw wciąż ma z nim problem. Ostatnio na temat epidemii wypowiedział się pewien lekarz i jego słowa raczej nie są motywujące.

Wiele krajów na świecie może powiedzieć, że pokonało koronawirusa, jednak wiele innych państw w tym Polska wciąż z nim walczą i jak na razie końca niestety nie widać.

Nie zbyt motywujące są również ostatnie słowa prezesa naczelnej rady lekarskiej – prof. Andrzeja Matyję.

Stwierdził bowiem, że szczyt epidemii może dopiero nastąpić i będzie on w dniu wyborów prezydenckich.

Przebieg tej epidemii w postaci bardzo wysokiej dziennej zachorowalności, ale w postaci prostej, był niebezpieczny. On świadczy o tym, że sobie chyba źle radzimy z walką z epidemią, ponieważ nie widać żadnych zmian, by zmniejszała się ilość zachorowań dziennych. A wręcz odwrotnie.

-powiedział.

Zaznaczył, iż według niego wesela czy spotkania zbiorowe są w tym czasie nieodpowiednie i nie powinny mieć miejsca, a szczyt zachorowań może dopiero nadejść.

Poprosił też o odpowiedzialność, ponieważ odpowiadamy teraz także za wszystkie osoby.

To może doprowadzić do tego, że ten szczyt zachorowań mamy ciągle przed sobą. Oby się nie sprawdziło, bo może tak być (…).

-zaznaczył.

Obawiam się, że ten szczyt epidemii może nastąpić właśnie tuż przed albo w dniu wyborów, bo taki jest okres mniej więcej pojawiania się objawów koronawirusa.

-dodał.

Co sądzicie na temat jego słów? Myślicie, że może mieć rację?

Źródło: nczas.com

Foto: Pixabay.com

 

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze