19.1 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Premier wprowadził II stopień alarmowy! Obowiązuje od jutra

Zobacz koniecznie

Polsat News przekazuje informacje, że premier zdecydował się na wprowadzenie II stopnia alarmowego. Będzie on obowiązywał od jutra, 26 czerwca.

Premier Mateusz Morawiecki zarządził drugi stopień alarmowy (w czterostopniowej skali). Obowiązuje od 26 czerwca, od godz. 00:01, do 29 czerwca do godz. 23:59.

 

Cała sytuacja ma związek ze zbliżającymi się wyborami, które odbędą się 28 czerwca. Stopnie CRP dotyczą przede wszystkim zagrożenia, jakie może powstać w cyberprzestrzeni. Odpowiednie służby będą wypatrywać sygnałów naruszenia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej.

 

CZYTAJ TAKŻE: Prochy męża WYRZUCIŁA do śmietnika! To była zemsta za…

 

Premier na terenie całego kraju wprowadził stopień alarmowy BRAVO-CRP (2. w czterostopniowej skali dotyczący bezpieczeństwa teleinformatycznego). Obowiązuje od 26 czerwca, od godz. 00:01, do 29 czerwca do godz. 23:59. Wprowadzenie stopnia ma związek z wyborami prezydenckimi w RP

 

– napisał na Twitterze

 

Istnieją cztery rodzaje stopni alarmowych związanych z  zagrożeniami w cyberprzestrzeni, między innymi o nazwie ALFA, BRAVO, CHARLIE i DELTA. Najczęściej władze zarządzają je, gdy mają miejsce ważne wydarzenia publiczne, na przykład międzynarodowe konferencje, w których biorą udział najwazniejsze osobistości w państwie lub właśnie wybory prezydenckie.

 

CZYTAJ TAKŻE: Te znaki zodiaku NIE ZAROBIĄ dużo kasy! Pieniądze się ich nie trzymają

 

Premier Mateusz Morawiecki wprowadził drugi stopień BRAVO-CRP, ponieważ może wystąpić zagrożenie o charakterze terrorystycznym lub niebezpieczeństwo dotyczące systemów teleinformatycznych organów administracji publicznej czy systemów teleinformatycznych wchodzących w skład infrastruktury krytycznej. Ustawa przewiduje, że w takiej sytuacji można wprowadzić jeden z wymienionych wyżej stopni alarmowych.

 

Źródło: polsatnews.pl

Zobacz więcej

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze