-0.5 C
Warszawa
czwartek, 7 grudnia, 2023

Prezydent Andrzej Duda ułaskawił znanego aktywistę miejskiego

Zobacz koniecznie

Skazany na zapłatę 5 tys. zł grzywny i 10 tys. zł nawiązki przez sąd okręgowy w Warszawie aktywista Jan Śpiewak został ułaskawiony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 

„Jestem jedyną osobą skazaną już dwukrotnie prawomocnym wyrokiem w związku z afera reprywatyzacyjna. Mimo tego, że udowodniliśmy, że mecenas Cwiakalska wielokrotnie niedopełniła swoich obowiązków a swoimi działaniami doprowadziła do tragedii i dramatu lokatorów” – pisał w grudniu na Twitterze Jan Śpiewak.

 

Aktywista został przez sąd okręgowy w Warszawie prawomocnie uznany zniesławienia mec. Bogumiły Górnikowskiej. Jan Śpiewak publicznie krytykował Górnikowską w związku z reprywatyzacją jednej z kamienic w Warszawie oraz jej działalnością w latach 2008-2011.  Za to sąd rejonowy skazał aktywistę na zapłatę 5 tys. zł grzywny i 10 tys. zł nawiązki na rzecz Górnikowskiej. Sąd okręgowy w warszawie moc tego wyroku podtrzymał.

 

W związku z tym Jan Śpiewak skierował się do Andrzeja Dudy i złożył wniosek o ułaskawienie. Prezydent z tego prawa łaski skorzystał i powiedział, że „dokonując porównania motywów działania osoby skazanej ze skutkami, jaki wyrok spowodował w sferze życia osobistego i przy uwzględnieniu istotnego zaangażowania ułaskawionego Jana Śpiewaka w działalność społeczną”. Dodał również, iż chodzi o „zastosowanie prawa łaski przez darowanie kary grzywny, nawiązki i środka karnego oraz zarządzenie zatarcia skazania”.

 

Źródło: Do Rzeczy, wPolityce

Foto: You Tube/ polsatnews.pl (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze