Prezydent Duda stanowczy. Zapowiada poważne zmiany!

Podczas tegorocznej kampanii prezydenckiej, nasz obecny prezydent, pan  Andrzej Duda spotyka się z  wyborcami na terenie kraju. Podczas przemówień nie zabrakło tez licznych aktów agresji ze strony jego przeciwników. Jednak te lokalne incydenty nie wywarły na nim żadnego wrażenia. W swoich wystąpieniach dzielił się ze słuchaczami wizją przyszłego państwa. Wyrażał pogląd dogłębnej reformy i modernizacji, zapowiadał kolejne inwestycje, gdzie fundamentem jest rozważna polityka w rękach kompetentnych ludzi.

 

Będąc w Solcu Kujawskim we wtorek prezydent poruszał kilka ważnych kwestii bezpieczeństwa polskich rodzin w świadczeniu 500+ oraz bonów zapomogowych. Zadeklarował jednocześnie, że będzie pilnował przestrzegania prawa i swobód obywatelskich, a polska rodzina jest najważniejsza. Oświadczył, że podjęte zostały kroki w celu wdrożenia bardzo dużych inwestycji, poprawiających ogólnopolski transport środkami komunikacyjnymi m.in. rozbudowę istniejących już autostrad, budowę nowych odcinków dróg krajowych, budowę mostów na Wiśle i przekopu Mierzei Wiślanej, argumentując, że tylko w ten sposób można zapewnić suwerenność gospodarczą.

 

Priorytetem jest także budowa 1700 kilometrów nowej linii kolejowej, powstaniem nowych oraz przywrócenie dawnych stacji kolejowych. W ten sposób Polska może zyskać nawet 750 mld euro z unijnego funduszu rozwojowego, podkreślał.

 

 

W trakcie spotkania nie obeszło się bez krytyki opozycji, która na każdym kroku utrudnia rozwinięcie skrzydeł polakom. Przestrzegał przed nadużyciami ze strony większości partii opozycyjnych. Powiedział, że może nadejść taka chwila, kiedy Koalicja Obywatelska może wygrać wybory, wtedy też wszystkie świadczenia socjalne mogą być z automatu pozabierane. Takie deklaracje padały z ust polityków opozycji.

 

 

Zapowiedział walkę z istniejącym złodziejstwem i korupcją na najwyższych stanowiskach państwowych. Wszelkie przejawy malwersacji będą konsekwentnie karane, gdyż w państwie prawa nie może to być tolerowane, stwierdził.

 

Źródło: dorzeczy.pl ; radiopik.pl

Fot.: flickr.com

 

 

Komentarze

Komentarze