-3.2 C
Warszawa
sobota, 9 grudnia, 2023

Prezydent straci urząd? Bardzo poważne zarzuty!

Zobacz koniecznie

Jak wiemy, w ostatnim czasie przepychanki partii politycznych wzmogły na sile. Jest to uwarunkowane zbliżającymi się wyborami na urząd prezydenta. Dwie główne frakcje ścierają się na arenie i nawzajem wytykają sobie błędy. Oglądając telewizję lub słuchając radia  można odnieść nieodparte wrażenie, że  wszelka etyka i takt polityków odszedł w zapomnienie. Nie dziwi już fakt, że zamiast rzetelnej pracy w sejmie widzimy coś na kształt kabaretu. Ciekawą rzeczą są oświadczenia majątkowe polityków. Piastujący ważne funkcje w państwie unikają jak ognia tego dokumentu. Coroczne deklaracje spędzają sen z powiek wszystkim ludziom władzy. 

 

 

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas składania dokumentów majątkowych obecnego kandydata na urząd prezydencki, pana Rafała Trzaskowskiego. Nic nie byłoby w tym dziwnego, ponieważ każdy ma obowiązek rozliczania się przed urzędem skarbowym z posiadanego majątku. Na nieszczęście pana Trzaskowskiego i jego małżonki dokument był źle skonstruowany.

 

Jak podaje „Życie Stolicy”, różnicą w dokumencie  prawidłowym, a wadliwym, to uwaga „1 podpunkt”, gdyż obecnie obowiązujący wzór posiada 10 podpunktów, zaś ten złożony przez pana Trzaskowskiego ma ich 11!. Problemem jest nie tylko rozbieżność podpunktów, ale także brak podstawowych informacji nt.  oszczędności, zobowiązań czy zarobków żony kandydata.

 

Zarzuty pod adresem pana Trzaskowskiego tyczyły się również tego, że będąc urzędnikiem państwowym, nie przestrzega on majestatu prawa i jawnie narusza tym przepisy.

 

 

Przytaczając cytat wypowiedziany przez kandydata na urząd prezydencki w odpowiedzi na zarzuty:

Uczciwość i przejrzystość w działaniu polityków, są podstawą zaufania do państwa polskiego[…]

 

Przeciwnicy pana Prezydenta Rafała Trzaskowskiego zwracają uwagę na to, że sam powinien zostać wezwany do złożenia korekty dokumentu w przeciągu 14 dni od daty dostarczenia pisemnego wezwania. W przeciwnym wypadku może liczyć się z tym, że utraci swój urząd Prezydenta Miasta Warszawy.

 

 

Źródło: dorzeczy.pl ; zyciestolicy.com.pl ; wiadomości.onet.pl

Fot.: commons.wikipedia.org

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze