17.6 C
Warszawa
sobota, 20 lipca, 2024

Przerażające odkrycie w Meksyku! Rodem z filmów kryminalnych!

Zobacz koniecznie

Meksyk jest krajem naznaczonym piętnem wojen karteli narkotykowych. Z Meksyku do Stanów Zjednoczonych wiedzie narkotykowy szlak jedwabny. Rok rocznie mają miejsce setki akcji udaremniających nielegalny przerzut pokaźnych ilości narkotyków. Służby graniczne mają ręce pełne roboty z wyłapywaniem nielegalnego tranzytu narkotyków organizowanego przez gangi, ale także nielegalnych imigrantów zarobkowych, którzy chcą zasmakować choć odrobinę „amerykańskiego snu”.

 

 

Do szokującego odkrycia doszło w poniedziałek w miasteczku Colima w zachodnim Meksyku. Na numer alarmowy zadzwonił anonimowy rozmówca, informując, że z jednego z pojazdów, zaparkowanego w okolicach stadionu piłkarskiego wydobywa się nieprzyjemny zapach. Wezwani na miejsce policjanci odkryli w bagażniku rozczłonkowane fragmenty ciał ludzkich.

 

 

Natychmiast wszczęto dochodzenie, mające ustalić kto stał za dokonaniem tak makabrycznej zbrodni oraz kim były ofiary. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ofiarami mogli być sami policjanci, którzy zaginęli parę dni wcześniej. Mieli za zadanie ochraniać biznesmenów z przemysłu górniczego.

 

 

Wiadomo tylko, że zostali napadnięci przez grupę uzbrojonych bandytów w miejscowości La Huerta. Po czym zostało wypuszczonych troje policjantów i dwoje cywilów. Dotarli oni do najbliższego komisariatu policji. O siedmiu porwanych słuch niestety zaginął.

 

 

Nie są jasne motywy porwania oraz dlaczego policjanci przebywali w innym stanie. Sprzeczne informacje padają z ust ministra bezpieczeństwa publicznego w Jalisco, który zaprzecza jakoby cokolwiek wiedział nt. działań policji z innego rejonu operacyjnego.

 

 

Prokuratura w Colima bada przyczyny morderstwa dokonanego na funkcjonariuszach. Nie jest wykluczony motyw korupcyjny, jakoby urzędnicy mieli być przekupieni przez bossa jednego z okolicznych gangów. Zamordowani mogli wiedzieć o wiele za dużo. Dlatego też musieli przypłacić za to swoim życiem. jak na razie są to jedynie poszlaki. Powołana zostanie specjalna komisja, mająca ustalić co było przyczyną morderstwa na policjantach.

 

 

Sprawa jest w toku.

 

 

Źródło: o2.pl ; „Excelsior”

Fot.: pixabay.com

 

 

 

 

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze