Przerażający widok! Tak ludzie chronią się przed plagą… [WIDEO]

Taki widok jak ten na udostępnionym filmie kojarzyć się może wielu nie tylko z horrorami czy filmowymi dramatami, ale również ze wstrząsającymi scenami z kart Biblii, a nawet opisami zawartymi w treści Apokalipsy. Co interesujące i warte podkreślenia, nagranie to zarejestrowane zostało na terenie naszego kontynentu.

 

Sytuacja, o której mowa ma miejsce w wiosce North Muskam znajdującej się na terenie hrabstwa Nottinghamshire. To co tam się wydarzyło w ostatnim czasie, także w opinii przedstawicieli miejscowej społeczności przypomina biblijne katastroficzne opisy.

 

W tym angielskim hrabstwie pojawił się rój owadów zwanych muchówkami. Co dla wielu zapewne przerażające, według informacji przekazanych przez portal o2.pl, ludzie muszą zmagać się tam z tym problemem już od kilkunastu dni.

 

W związku z rojem muchówek, ludzie nie mogą wypoczywać tak jak dawniej w swoich ogrodach, a także muszą zamykać okna i drzwi, aby owady nie zapełniły wnętrz domostw. W sieci pojawiają się zdjęcia i nagrania okazujące jak bardzo dramatyczna jest sytuacja, gdyż ludzie zostali zmuszeni obserwować zza zamkniętych okien wielkie nagromadzenie tychże stworzeń.

 

Córka obudziła się w nocy, a jej sypialnia była cała w muchach. Zaczęła krzyczeć. Razem z bratem rozpylili spray przeciwko owadom. Mieszkam w tej wiosce już ponad 3 lata i nigdy nie widziałam czegoś takiego. 

– Opowiedziała cytowana przez o2.pl Jenny mieszkająca w wiosce North Muskam.

 

Jak wyjaśnił zajmujący się ekologią Doktor Chris Terrell-Nield z Uniwersytetu Nottinhgam Trent, w tle zaistniałej sytuacji pojawia się też kwestia epidemii koronawirusa. Muchówki mają według jego słów należeć do gatunku chironomidae i o tej porze roku wykazywać tendencję do opuszczania miejsc, w których przebywają w ukryciu. W tym roku do ich swoistej kumulacji miało dojść, ponieważ w związku z wprowadzonymi na czas pandemii obostrzeniami pływało mniej łodzi.

 

Village streets and homes invaded by mating midges.

"We were Hoovering the ceiling before going to bed at night." Residents in North Muskham, Nottinghamshire are dealing with invasions of mating midges. https://bbc.in/303qwiH

Gepostet von BBC East Midlands am Mittwoch, 3. Juni 2020

 

 

Źródło: BBC News ; Facebook/@bbceastmids ; o2.pl

Fot.: Needpix.com

Komentarze

Komentarze