12.4 C
Warszawa
wtorek, 18 maja, 2021

Przerażający widok! Tak ludzie chronią się przed plagą… [WIDEO]

Przeczytaj koniecznie

Taki widok jak ten na udostępnionym filmie kojarzyć się może wielu nie tylko z horrorami czy filmowymi dramatami, ale również ze wstrząsającymi scenami z kart Biblii, a nawet opisami zawartymi w treści Apokalipsy. Co interesujące i warte podkreślenia, nagranie to zarejestrowane zostało na terenie naszego kontynentu.

 

Sytuacja, o której mowa ma miejsce w wiosce North Muskam znajdującej się na terenie hrabstwa Nottinghamshire. To co tam się wydarzyło w ostatnim czasie, także w opinii przedstawicieli miejscowej społeczności przypomina biblijne katastroficzne opisy.

 

W tym angielskim hrabstwie pojawił się rój owadów zwanych muchówkami. Co dla wielu zapewne przerażające, według informacji przekazanych przez portal o2.pl, ludzie muszą zmagać się tam z tym problemem już od kilkunastu dni.

 

W związku z rojem muchówek, ludzie nie mogą wypoczywać tak jak dawniej w swoich ogrodach, a także muszą zamykać okna i drzwi, aby owady nie zapełniły wnętrz domostw. W sieci pojawiają się zdjęcia i nagrania okazujące jak bardzo dramatyczna jest sytuacja, gdyż ludzie zostali zmuszeni obserwować zza zamkniętych okien wielkie nagromadzenie tychże stworzeń.

 

Córka obudziła się w nocy, a jej sypialnia była cała w muchach. Zaczęła krzyczeć. Razem z bratem rozpylili spray przeciwko owadom. Mieszkam w tej wiosce już ponad 3 lata i nigdy nie widziałam czegoś takiego. 

– Opowiedziała cytowana przez o2.pl Jenny mieszkająca w wiosce North Muskam.

 

Jak wyjaśnił zajmujący się ekologią Doktor Chris Terrell-Nield z Uniwersytetu Nottinhgam Trent, w tle zaistniałej sytuacji pojawia się też kwestia epidemii koronawirusa. Muchówki mają według jego słów należeć do gatunku chironomidae i o tej porze roku wykazywać tendencję do opuszczania miejsc, w których przebywają w ukryciu. W tym roku do ich swoistej kumulacji miało dojść, ponieważ w związku z wprowadzonymi na czas pandemii obostrzeniami pływało mniej łodzi.

 

https://www.facebook.com/bbceastmids/videos/178682560238247/

 

 

Źródło: BBC News ; Facebook/@bbceastmids ; o2.pl

Fot.: Needpix.com

Czytaj więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Najnowsze