REKORDOWY sondaż! Na podium Konfederacja wygryzła…

Wybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami, a opinia publiczna wskazuje swoich faworytów. Najnowszy sondaż Kantara wskazuje, na kogo zagłosowaliby wyborcy, gdyby wybory parlamentarne odbyły się 8 czerwca.

Grupa badawcza EuropeElects zajmuje się profesjonalnym analizowaniem danych politycznych dla całej Unii Europejskiej. Przeprowadziła także najnowsze badanie – jak zagłosowaliby Polacy, gdyby wybory parlamentarne miały się odbyć 8 czerwca.

 

CZYTAJ TAKŻE: Brat Agaty Dudy ujawnił całą prawdę o niej! Nie mógł dłużej zachować sekretu

 

Od dłuższego czasu zwycięzcą sondaży wyborów parlamentarnych jest Prawo i Sprawiedliwość. Także tym razem, bez zaskoczenia, zajęło pierwsze miejsce, zyskując 40,4 proc. Od ostatniego, majowego sondażu Kantara Prawo i Sprawiedliwość zyskało 1 dodatkowy punkt procentowy.

 

Na drugim miejscu, również bez większych niespodzianek, uplasowała się Platforma Obywatelska. Swój głos na ta partię oddało 32,5 proc. z ankietowanych.

 

Natomiast trzecie miejsce na podium zajęła Konfederacja. Zagłosowało na nią 11,2 proc ankietowanych. To jeden z rekordowych wyników tego ugrupowania.

 

CZYTAJ TAKŻE: Wybuchł budynek w Lubelskiem! Ludzie uwięzieni pod gruzami

 

Czwarte miejsce już poza podium zajęła Lewica Razem z 9 punktami procentowymi. Od maja ta partia utraciła 3 punkty procentowe. Natomiast na ostatnim miejscu uplasowało się PSL z Kukizem, zdobywając 5,6 punkta proc.

 

Czy poparcie dla partii przekłada się na poparcie dla kandydatów w wyborach prezydenckich? Sondaż prezydenckim IBRIS wskazuje, że 1. miejsce zajmuje Andrzej Duda z wynikiem 42,7 proc. Rafał Trzaskowski natomiast zyskuje coraz większe poparcie i istnieje możliwość, że ‚dogoni” Andrzeja Dudę. W sondażu otrzymał 26,6 proc. głosów ankietowanych. Na trzecim miejscu znalazł się Szymon Hołownia (7,7 proc.), na czwartym Władysław Kosiniak-Kamysz, a dopiero na piątym miejscu Krzysztof Bosak (6,9 proc.).

 

Źródło: nczas.com / foto zrzut ekranu Youtube.com Konfederacja TV

Komentarze

Komentarze