22.4 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Robert Biedroń zapowiada koniec ery kościołów

Zobacz koniecznie

Kampania wyborcza rozkręca się na nowo. Kandydaci na prezydenta prześcigają się między sobą w swoich wyborczych postulatach. Na konferencji prasowej w Częstochowie Robert Biedroń przedstawił swoją wizję Polski po jego ewentualnym zwycięstwie w głosowaniu.

 

Robert Biedroń podczas konferencji prasowej w Częstochowie odniósł się sytuacji w służbie zdrowia. „W Polsce każdego roku padają kolejne szpitale, które jeszcze tak niedawno, jeszcze przed rządami prawicy, wyrastały jak grzyby po deszczu w naszym kraju. Praktycznie każdy szpital powiatowy w Polsce boryka się z katastrofą finansową” – powiedział kandydat Lewicy na prezydenta.

 

Robert Biedroń zapowiedział również, że skończy się era budowy świątyń oraz kościołów, a zacznie przedszkoli i szpitali. „Chcemy przekazać co najmniej 7,2 proc. PKB na służbę zdrowia, na ludzi, którzy dzisiaj potrzebują tego wsparcia. To jest część naszego wielkiego planu inwestycji. Po erze budowy kościołów i świątyń, musi przyjść era budowy przedszkoli i szpitali. Musi nadejść era inwestycji w zwykłego człowieka”.

 

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca i przeprowadzone zostaną w formie mieszanej. Chętni będą mogli oddać swój głos korespondencyjnie natomiast pozostali wyborcy udadzą się do lokalów wyborczych.

 

Źródło: Do Rzeczy

Foto: You Tube/ Robert Biedroń (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze