-3.8 C
Warszawa
sobota, 9 grudnia, 2023

SENSACYJNY sondaż! Konfederacja już na…

Zobacz koniecznie

Już niedługo odbędą się wybory prezydenckie. Opinia publiczna cały czas śledzi poczynania kandydatów na prezydenta. Teraz jednak w Internecie pojawił się najnowszy sondaż tym razem dotyczący poparcia dla partii politycznych i ugrupowań. Jest to dosyć sensacyjny sondaż, bo Konfederacja znalazła się na…

Niedawno w internecie pojawił się najnowszy sondaż pracowni – CBOS. Trzeba przyznać, iż jest to dosyć sensacyjny sondaż, gdyż partia Konfederacja zajęła w nim aż trzecie miejsce.

Na pierwszym miejscu jak zwykle znalazła się partia rządząca – Prawo i Sprawiedliwość. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz otrzymałaby 46% poparcia. Na drugim miejscu w wyżej wymienionym sondażu znalazłaby się Koalicja Obywatelska uzyskując 20% poparcia.

Jak już wcześniej wspominaliśmy Konfederacja uplasowałaby się na trzecim miejscu i głos na nią oddałoby 6% ankietowanych.

Na kolejnym miejscu znalazłaby się  Koalicja Polska, w którą skład wchodzi (Polskie Stronnictwo Ludowe i Kukiz’15) oni i Nowa Lewica zdobyli 5% poparcia.

Z badań CBOS wynika, że największy spadek z możliwych odnotowała Nowa Lewica.

Na przełomie maja i czerwca elektoraty poszczególnych ugrupowań wydają się mocno utwierdzone w swoich wyborach. Nieznacznie straciły jedynie mniejsze partie opozycyjne – PSL i Lewica.

-możemy przeczytać na oficjalnej stronie sondażowni CBOS.

Co ciekawe partii rządzącej również spadło poparcie, ale zaledwie o 3 punkty procentowe.

Odnotowaliśmy natomiast wzrost odsetka wyborców niezdecydowanych. Warto odnotować jeszcze wzrost odsetka odmów odpowiedzi, bo może on świadczyć o atmosferze politycznej w kraju.

-możemy również przeczytać.

Jaka jest Wasza opinia na temat w/w sondażu? Gdyby wybory odbyły się dzisiaj na jaką partię oddalibyście swój głos? Co sądzicie na temat spadającego poparcia Nowej Lewicy?

 

Źródło: nczas.com

Foto: zrzut ekranu/ YouTube

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze