SENSACYJNY sondaż! W drugiej turze wygrałby…

Już niedługo wybory prezydenckie. Przez całą kampanię kandydaci starali pokazać siebie opinii publicznej od jak najlepszej strony. Organizowali liczne spotkania z wyborcami, a także angażowali wyborców w Internecie. Ostatnio w sieci pojawił się nowy sondaż. W drugiej turze wygrałby…

Na wybory prezydenckie czekał już chyba każdy. Kandydaci przez całą kampanię starali się pokazać z jak najlepszej strony, również podczas debaty prezydenckiej w TVP udało im się w jakimś stopniu zachęcić wyborów lub i zniechęcić.

Ostatnio w sieci pojawił się najnowszy sondaż prezydencki pracowni Estymator dla DoRzeczy.pl.

Wynika z niego, że podczas wyborów doszłoby do II tur. Do drugiej tury dostałby się prezydent Andrzej Duda oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

W I turze Andrzej Duda zdobyłby 42,7% głosów z kolei Rafał Trzaskowski 28,4% głosów. Drugą turę wygrałby Duda z wynikiem 50,6%, a Rafał Trzaskowski zdobyłby 49,4%.

Pozostali kandydaci w pierwszej turze również otrzymaliby ciekawe wyniki. Według sondażu Szymon Hołownia otrzymałby 10,3%.

Krzysztof Bosak ma 7,6 % Władysław Kosiniak-Kamysz – 6,3% a Robert Biedroń%. Z kolei Marek Jakubiak, Stanisław Żółtek, Paweł Tanajno, Waldemar Witkowski i Mirosław Piotrowski mają poparcie niższe niż 0,5 %.

-możemy przeczytać na stronie DoRzeczy.

Według sondażu frekwencja byłaby ogromna, gdyż wyniosłaby 61%. Sondaż ten został przeprowadzony 24-25 czerwca 2020 roku. Wzięło w nim udział ponad 1000 osób.

Co sądzicie na temat takiego sondażu? Na kogo oddacie swój głos?

 

Źródło: Interia.pl, DoRzeczy.pl

 

 

Komentarze

Komentarze