17.6 C
Warszawa
sobota, 20 lipca, 2024

Starcie żołnierzy dwóch mocarstw! Są informacje o zabitych

Zobacz koniecznie

Choć w ostatnim czasie wyzwaniem dla niemal całego globu stała się kwestia walki z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, to jednak nie oznacza to iż zniknęły inne problemy oraz zagrożenia, z którymi mierzy się współczesny świat. Dotyczy to niestety również konfliktów w różnych częściach świata, a także ryzyka rozogniania się wojen. Niestety niektóre z medialnych doniesień, które pojawiają się w ostatnich godzinach mogą budzić spory niepokój wśród wielu ludzi śledzących wydarzenia dziejące się na różnych kontynentach.

 

W dniu dzisiejszym informowaliśmy już o działaniach Korei Północnej wymierzonych w symbol prowadzenia rozmów pokojowych z Seulem. Jak się jednak okazało nie są to jedyne wieści dotyczące międzynarodowych napięć, które opisują media w ostatnich godzinach.

 

O sprawie dotyczącej Półwyspu Koreańskiego przeczytają Państwo w poniższym artykule:

PILNE! Korea Północna zaatakowała! Spełnili groźby… [FOTO]

 

Jak podają azjatyckie źródła, doszło do starcia pomiędzy Chinami, które oceniane są jako jeden z głównych graczy w obecnych i nadchodzących czasach w geopolityce a Indiami, nazywanymi niejednokrotnie jako „wschodzące mocarstwo”.

 

W ostatnim czasie doszło do zaognienia sytuacji pomiędzy tymi dwoma państwami w kwestii konflikty dotyczącego spornego terytorium w Dolinie Galwan. Zarówno po stronie chińskiej, jak i indyjskiej pojawiły się komunikaty potwierdzające, że doszło tam w dniu dzisiejszym do starcia.

 

Indyjski minister Aman Anand poinformował, że śmierć poniósł oficer oraz dwóch szeregowych żołnierzy Indii, jednakże według jego słów ofiary śmiertelne odnotowane zostały po obu stronach. Rzecznik MSZ-u Chin Zhao Lijan przekazał natomiast, że w opinii strony chińskiej, Hindusi dokonywali prowokacji i dwukrotnie przekroczyli granicę.

 

Aman Anand w imieniu Indii stwierdził, że całe zdarzenie miało odbyć się bez wystrzałów, a na załagodzenie sytuacji wpłynąć mają działania dowódców stacjonujących w rejonie przeciwnych oddziałów.

 

Należy zaznaczyć, że kwestia rozmów prowadzonych pomiędzy dowódcami nie są jedynymi wiadomościami, które mogą być uznane za uspokajające i budzące nadzieje w kwestii rozwiązania sporu. Do deeskalacji przyczynić mają się bowiem również poczynania dyplomatów chińskich i indyjskich w Pekinie oraz New Delhi. Obydwie strony zapewniały przed kilkoma dniami, że sprawa zmierza w kierunku konsensusu i pokojowego rozwiązania.

 

 

Źródło: Wprost.pl

Fot.: Needpix

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze