26.2 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Świat na krawędzi wojny?! Mocne słowa z Korei Północnej!

Zobacz koniecznie

Od jakiegoś czasu cały świat walczy z koronawirusem i mimo, że w wielu krajach ustąpił w sporej części państw nie chce dać za wygraną. Wszyscy skupiają się głównie na koronawirusie, a okazuje się, że warto także nieco prześledzić poczynania Korei Północnej w tym jej ostatnie mocne słowa!

Jak wiadomo już od jakiegoś czasu relacje Stanów Zjednoczonych i Korei Północnej można nazwać napiętymi. Niedawno sama Korea Północna przyznała, że nie ma sensu z utrzymywania jakiś osobistych relacji i mimo, że Kim Dzong Un i Donald Trump spotkali się całkiem niedawno – jednak ich relację po spotkaniu wcale się nie poprawiły, no i raczej takowej poprawy nie będzie.

Polityka USA dowodzi, że Waszyngton pozostaje długoterminowym zagrożeniem dla Korei Północnej i jej obywateli, a Korea Północna stworzy bardziej niezawodne siły wojskowe, aby przeciwdziałać temu zagrożeniu.

-napisał w oświadczeniu – minister spraw zagranicznych Ri Son Gwon.

USA twierdzą, że są orędownikiem poprawy stosunków z KRLD, ale tak naprawdę zależy im tylko na zaostrzeniu sytuacji.

-dodał minister.

Zaznaczył również, że jeżeli Stany Zjednoczone nie przestaną się wtrącać w ich sprawy związane z Koreą Południową to wtedy nie skończy się to najlepiej, a może nawet zakończyć się źle i dojść do przerażających wydarzeń.

Stwierdził, że sztab Trumpa skupia się na „zdobywaniu punktów politycznych, starając się izolować i dusić Koreę Północną, grożąc jej zapobiegawczymi atakami nuklearnymi i zmianą reżimu.”

 

Źródło: o2.pl

Foto: zrzut ekranu

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze