22.6 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Szarpanina na wiecu? Zobaczcie sami!

Zobacz koniecznie

Przed czterema laty, po zdecydowanej wygranej przez Prawo i Sprawiedliwość w wyborach nastąpiło całkowite załamanie w szeregach ówczesnej Platformy Obywatelskiej. Posłowie i działacze owej partii nie widząc już żadnej możliwości na pokojowe wygranie następnych wyborów zadecydowali o całkowitej zmianie taktyki. Zapowiedziano wówczas, że na scenę polityczną zagości  tzw. „opozycja totalna”. Pokłosiem tego było powołanie Komitetu Obrony Demokracji(KOD). Ta organizacja miała za zadanie zakłócać spokojne sprawowanie władzy przez obecny rząd. Organizacja złożona głównie z ludzi już wiekowych po wielu wtopach m.in. z przywłaszczaniem pieniędzy ze składek przez  sprawującego wtedy funkcję lidera, pana Mateusza Kijowskiego. Jak się nam wydawało komitet zakończyła swe działania…

 

Na niedzielnym wiecu poparcia dla pana Andrzeja Dudy, na której był obecny premier Mateusz Morawiecki nie obyło się kolejny raz bez ekscesów.

 

Podczas wiecu na placu zebrało się wielu ludzi. Byli tam zwolennicy obecnego rządu jak i przeciwnicy. Przebieg wiecu był na pozór pokojowy. Nie było żadnych doniesień na policję. A jednak!. Na dzisiejszej konferencji prasowej w Wejherowie, zwołanej przez działaczkę i posłankę PO Henrykę Krzywonos-Strycharską dowiedzieliśmy się, że zwolennicy PiS byli bardzo agresywni, dochodziło do szarpanek, wyzwisk i niszczenia banerów.

 

Więcej informacji na temat wieców prezydenckich znajdziecie Państwo w poniższym artykule:

https://server840744.nazwa.pl/pzm/prostozmostu/2020/06/debica-szarpanina-na-wiecu-trzaskowskiego-wideo/

 

 

Dalej tłumaczyła, że  pan Longin Skrzpiński, wiceprzewodniczący pomorskiego KOD wraz z żoną zostali zaatakowani przez młodych ludzi. W wyniku czego wywiązała się szamotanina, na skutek czego jedna z sympatyczek obecnego rządu zgubiła łańcuszek wart kilkanaście tysięcy złotych. Oboje zostali posądzeni o kradzież. W ich mieszkaniu została przeprowadzona rewizja.

 

 

Doszło do przepychanek, w których uczestniczka zgromadzenia zgubiła łańcuszek.  Zostaliśmy o to posądzeni. Broniliśmy się. Po południu doszło do przeszukania naszego mieszkania[…]

 

-tłumaczyła Skrzypińska.

 

Dziwne zachowanie działaczy PO jest cały czas badane przez prokuraturę w Wejherowie.

 

Źródło: PAP ; wiadomości.onet.pl

Fot.: pl.m.wikipedia.pl

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze