18.2 C
Warszawa
piątek, 19 lipca, 2024

Szarpanina podczas wiecu prezydenta [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Andrzej Duda uczestniczył w uroczystej Sesji Rady Miasta w Wieluniu, gdzie odebrał akt nadania Honorowego Obywatelstwa. Po sesji udał się na plac Legionów. Tam spotkał się z mieszkańcami, wśród których obecni byli nie tylko jego zwolennicy. Skandowane hasła nie spodobały się jednemu z uczestników wiecu, który postanowił odpowiedzieć agresją.

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Wieluniu spotkała się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców. Prezydent odebrał akt nadania Honorowego Obywatelstwa Wielunia za starania o „przywrócenie historycznej pamięci” tragicznych wydarzeń z 1 września 1939 roku, gdy zamieszkane wyłącznie przez ludność cywilną miasto zostało zaatakowane przez niemiecką Luftwaffe.

Andrzej Duda przemawiając wspomniał o bombardowaniu, które – jak powiedział – zniszczyło 75 proc. zabytkowego centrum miasta i zabiło tysiąc mieszkańców. Dodał, że nadanie mu honorowego obywatelstwa jest dla niego wzruszeniem i traktuje je jako przyjęcie do lokalnej wspólnoty.

Po sesji wraz z małżonką udał się na plac Legionów na spotkanie z mieszkańcami Wielunia. Dziękował im za pielęgnowanie pamięci historycznej w wydarzeniach z początku II wojny światowej. Jednak nie wszyscy tam zgromadzeni byli zwolennikami obecnego prezydenta. Część zgromadzonych skanowała hasła przeciwko prezydentowi Dudzie. Doszło też do incydentu, gdzie mężczyzna rzucił się na kobietę i zaczął ją dusić.

Z pomocą innych osób agresywnego mężczyznę udało się szybko odciągnąć od kobiety i po chwili został wyprowadzony.

W ostatnich dniach przeciwnicy Prezydenta regularnie pojawiają się na jego spotkaniach wyborczych. Na przykład kiedy Andrzej Duda opuszczał firmę Wireland z Bytowa, jeden ze zgromadzonych przed bramą mieszkańców wykrzykiwał  do niego „marionetka”. Prezydent nie odjechał, lecz podszedł do mężczyzny, od którego usłyszał, że „nie jest prezydentem wszystkich Polaków, a powinien nim być”.

„Robię co w mojej mocy, by nim być. I właśnie dlatego podpisuję takie rozwiązania jak tarcza antykryzysowa, jak 500 plus, jak rozwiązania, które służą polskiej rodzinie. Można się nie zgadzać z tą polityką, ktoś może uważać, że potrzebna jest polityka liberalna. Możemy na ten temat dyskutować” – odpowiedział Duda.

 

 

Źródło:Twitter, Onet, naTemat

Fot.:Twitter/Andrzej Duda

Wideo: Twitter/Patryk  Wachowiec

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze