17.4 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

Tajemnicze decyzje światowego lidera!. Czy mamy powody do obaw?

Zobacz koniecznie

Sytuacja geopolityczna europy środkowo-wschodniej wydawała się na spokojną. Nic nie wskazywało na to, że coś może się zmienić . A jednak w kwietniu 2014 roku siły zbrojne Federacji Rosyjskiej bez oficjalnego wypowiedzenia wojny wtargnęły na Krym i oficjalnie zaanektowały ten półwysep. w niedługim czasie regularne oddziały rosyjskie, wspierające separatystów wkroczyły na wschodnie tereny Ukrainy wywołując długotrwałą wojnę, która trwa do dnia dzisiejszego. Dowództwo Sojuszu Północnoatlantyckiego postanowiło przeorganizować struktury i zapewnić bezpieczeństwo dla wschodniej flanki NATO. Przerzucając część sił amerykańskich na tereny północno-wschodniej Polski.

 

 

Z informacji, jakie udało się ustalić wynika, że prezydent Donald Trump zaskoczył niemal wszystkie kraje sojuszu. We wtorek Sekretarz Generalny NATO w Europie poinformował, że wiedział o planie prezydenta Stanów Zjednoczonych, polegającym na wycofaniu prawie dziesięciu tysięcy żołnierzy amerykańskich z terenów Niemiec. Nikt jednak nie potrafił ustalić kiedy miałoby to nastąpić.

 

 

Pretekstem do wycofania części sił, było to, że Trump zarzuca Niemcom od kilku lat bierność w staraniach na obronność. A tym samym niedostatecznego finansowania zbrojenia Bundeswehry. Kwoty wydawane na armie zdaniem Trumpa są zdecydowanie za małe, gdyż 2% PKB jest  po prostu śmieszne. Nakazał Niemcom wywiązanie się z umowy, gdyż są oni winni NATO miliardy dolarów.

 

 

W dalszej części wytykał im tzw. gry na dwa fronty, że zgadzają się na budowany rurociąg Nord Stream 2, uzależniając się przy tym od dostaw gazu z Rosji, a z drugiej strony żądają ochrony ze strony Stanów Zjednoczonych. Prezydent zaprzeczył, że tak to po prostu nie działa.

 

 

Dlaczego Niemcy płacą Rosji miliardy dolarów za energię, a my mamy chronić Niemcy przed Rosją? To tak nie działa.

 

-stwierdził Donald Trump

 

Decyzje lidera są tak nieprzewidywalne, że nawet ambasador USA przy NATO, Bailey Hutchinson oficjalnie powiedziała, że nie ma pojęcia co powiedzieć nt. planów prezydenta w Białym Domu.

 

 

Źródło: wiadomosci.onet.pl ; wiadomości.dziennik.pl

Fot.: youtube/polskazbrojna (zrzut ekranu)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze