18.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Tak wykonano hymn narodowy! Ludzie nie kryją zażenowania i oburzenia [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Hymn Narodowy to jak wiadomo pień ważna dla danego narodu do tego stopnia, że z reguły bardzo dba się o wykonywanie jej z szacunkiem, godnością oraz w odpowiednim nie godzącym w powagę stylu. Bywają jednak sytuacje, kiedy hymn zaśpiewany zostaje w taki sposób przy okazji ważnych uroczystości, że wywołuje to spore zażenowanie, śmiech, a nawet bulwersację wśród wielu przedstawicieli społeczeństwa danego kraju.

 

Ze zdarzeniem tego typu mieliśmy do czynienia również w tym tygodniu. We Włoszech odbywał się finał tegorocznych rozgrywek Coppa Italia, czyli miejscowego pucharu krajowego w piłce nożnej, w którym tym razem zmierzyła się drużyna Napoli z Juventusem Turyn. Choć wznawianie zmagań piłkarskich jest bojkotowane przez wielu kibiców we Włoszech, jak i też np. Hiszpanii czy Niemczech, to jednak nie tylko sam fakt specyficznej organizacji meczu wywołał w tym przypadku spore kontrowersje.

 

Duże poruszenie wśród włoskich fanów piłki nożnej i patriotycznie nastawionych do świata Włochów, wywołało to kto i jak wykonał przed finałowym spotkaniem hymn narodowy Republiki Włoskiej- „Il Canto degli Italiani”. Do uroczystego odśpiewania zaproszono bowiem pochodzącego ze Stanów Zjednoczonych wokalistę, będącego synem Meksykanki i Haitańczyka, która po przeprowadzce do Włoch zaczął odnosić spore sukcesy w ramach kariery muzycznej.

 

Niestety jednak, wykonanie hymnu Włoch przed meczem Napoli-Juventus nie wyszło mu delikatnie mówiąc najlepiej. Zacięcie się i specyficzny rytm mogły wywołać problem ze śpiewaniem wraz z nim oraz zachowaniem powagi. Niektórzy zwracają uwagę również na gest uniesionej zaciśniętej pięści, który piosenkarz wykonał na koniec swojego występu. Kojarzony jest on bowiem z popularnym gestem lewicowych rewolucjonistów i może być odczytywany jako wyraz solidarności z uczestnikami ostatnich protestów w Stanach Zjednoczonych, podczas których dochodzi jak wiadomo do licznych aktów przemocy, wandalizmu i anarchii.

 

https://www.facebook.com/ScureSovranist/posts/699927287462598?hc_location=ufi

 

 

Źródło: Facebook/@ScureSovranist

Fot.: Hippopx ; Public Domain Pictures

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze