27.3 C
Warszawa
piątek, 19 lipca, 2024

TE osoby są bardziej narażone na zarażenie koronawirusem! Wyniki badań nie pozostawiają ZŁUDZEŃ…

Zobacz koniecznie

Tematem koronawirusa żyje teraz cały świat. W mediach od kilku miesięcy codziennie pojawiają się nowe informacje na temat tego groźnego wirusa. Cały czas trwają w tej sprawie także badania. Z ostatnich badań wynikło, które grupy są bardziej narażone na zakażenie COVID-19. Zobaczcie koniecznie, o które grupy chodzi!

Od kilku miesięcy koronawirus rozprzestrzenia się na całym świecie i wciąż nie chce dać za wygraną. Naukowcy cały czas prowadzą badania w kwestiach tego groźnego wirusa.

Ostatnio naukowcy Fei Li i Ling Tao z oddziału kardiologii z Chin postanowili przeanalizować wyniki badań. Wynika z nich, że osoby chore na nadciśnienie są dwukrotnie bardziej narażone na zakażenie COVID-19.

Wyniki z badań opublikowano w European Heart Journal.

Wkrótce po tym, jak zaczęliśmy leczyć pacjentów z COVID-19 na początku lutego w Wuhan, zauważyliśmy, że prawie połowa pacjentów, którzy zmarli, miała wysokie ciśnienie krwi. Był to znacznie wyższy odsetek niż pacjentów z nadciśnieniem z łagodnymi objawami COVID-19.

-możemy przeczytać.

Według badań naukowców aż 30% osób zakażonych było chorych na nadciśnienie.

Ważne jest, aby pacjenci z wysokim ciśnieniem krwi zdawali sobie sprawę, że są narażeni na zwiększone ryzyko śmierci z powodu COVID-19. Powinni dbać o siebie podczas tej pandemii i potrzebują więcej uwagi, jeśli są zakażeni koronawirusem.

-powiedział badacz Fei Li.

Co ciekawe prawie 8% pacjentów, którzy przestali w tym czasie przyjmować leki na nadciśnienie zmarło.

 

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Myślicie, że osoby z nadciśnieniem mogą być narażone znacznie bardziej?

Źródło: o2.pl

Foto: Pixabay.com

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze