Trump podpisał dokument o ochronie…

Prezydent USA Donald Trump przekazał za pośrednictwem Twittera, że podpisał rozporządzenie wykonawcze o ochronie pomników, posągów i innych obiektów poświęconych pamięci w miejscach publicznych. Wezwał do aresztowania osób, które dopuściły się ich znieważenia.

„Przypadł mi w udziale zaszczyt podpisania bardzo surowego rozporządzenia wykonawczego o ochronie amerykańskich pomników i przeciwdziałaniu przestępczym aktom przemocy” – napisał Trump.

Nie ujawnił natomiast treści samego rozporządzenia. Trump zaapelował o aresztowanie uczestników protestów, którzy niedawno usiłowali obalić pomnik siódmego prezydenta USA Andrew Jacksona. Mieści się on w Parku Lafayette’a naprzeciwko Białego Domu.

„Wiele osób jest już zatrzymanych, wiele innych poszukiwanych za zdewastowanie Własności Federalnej w Parku Lafayette’a. 10 lat więzienia!” – dodał.

Podczas protestów przeciwko brutalności policji, jakie odbyły się w wielu miastach USA, sprofanowano także m. in. pomnik Tadeusza Kościuszki w Waszyngtonie. Pomnik bohatera narodowego Polski i USA został już oczyszczony.

Źródło: PAP, bankier.pl, Twitter, rmf24.pl
Fot.: PzM.net

Komentarze

Komentarze