16.8 C
Warszawa
wtorek, 21 maja, 2024

Trump podpisał dokument o ochronie…

Zobacz koniecznie

Prezydent USA Donald Trump przekazał za pośrednictwem Twittera, że podpisał rozporządzenie wykonawcze o ochronie pomników, posągów i innych obiektów poświęconych pamięci w miejscach publicznych. Wezwał do aresztowania osób, które dopuściły się ich znieważenia.

„Przypadł mi w udziale zaszczyt podpisania bardzo surowego rozporządzenia wykonawczego o ochronie amerykańskich pomników i przeciwdziałaniu przestępczym aktom przemocy” – napisał Trump.

Nie ujawnił natomiast treści samego rozporządzenia. Trump zaapelował o aresztowanie uczestników protestów, którzy niedawno usiłowali obalić pomnik siódmego prezydenta USA Andrew Jacksona. Mieści się on w Parku Lafayette’a naprzeciwko Białego Domu.

„Wiele osób jest już zatrzymanych, wiele innych poszukiwanych za zdewastowanie Własności Federalnej w Parku Lafayette’a. 10 lat więzienia!” – dodał.

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1276633518433538049?s=20

Podczas protestów przeciwko brutalności policji, jakie odbyły się w wielu miastach USA, sprofanowano także m. in. pomnik Tadeusza Kościuszki w Waszyngtonie. Pomnik bohatera narodowego Polski i USA został już oczyszczony.

Źródło: PAP, bankier.pl, Twitter, rmf24.pl
Fot.: PzM.net

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze