19.1 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Uczniowie wrócą w tym roku do szkół? Znamy odpowiedź ministra!

Zobacz koniecznie

Minister Edukacji Dariusz Piontkowski udziela odpowiedzi, która nurtuje uczniów i ich rodziców. Czy dzieci wrócą jeszcze w tym roku do szkoły?

Szef MEN Dariusz Piontkowski oświadczył, że w tym roku szkolnym dzieci z pewnością nie wrócą do szkół. Będzie nadal kontynuowane nauczanie zdalne.

 

Do 26 czerwca, czyli do planowanego zakończenia zajęć dydaktycznych, będzie realizowane kształcenie na odległość. Na początku lipca będzie dodatkowy termin egzaminów w szkołach – maturalnego i ósmoklasisty dla uczniów, którzy w normalnym terminie będą np. w kwarantannie

 

– poinformował minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

 

CZYTAJ TAKŻE: Znany koszykarz złapał wandala! Sam wymierzył mu karę (WIDEO)

 

Natomiast jeśli chodzi o wrzesień i kolejny rok szkolny, to sytuacja nie jest jeszcze pewna. Wszyscy jednak, łącznie z ministrem, mają nadzieję, że uda się wrócić do stacjonarnego trybu nauczania.

 

Fizycznie, w dużych grupach całe klasy nie wrócą do szkół przed wakacjami. Mamy nadzieję, że będzie to możliwe już od września tego roku

 

– dodał szef MEN Dariusz Piontowski.

 

CZYTAJ TAKŻE; Najnowsze wyniki badań nad koronawirusem! Lekarze odkryli „niezniszczalną” grupę wiekową

 

Minister edukacji podał także informacje dotyczące uczniów, którzy w czasie wyznaczonym na pisanie matur i egzaminów ósmoklasisty będą w kwarantannie i z tego względu nie będą mogły uczestniczyć w egzaminach. Otrzymają oni dodatkowy termin na początku lipca, kiedy będą mogły do nich przystąpić.

 

Na początku lipca będzie dodatkowy termin egzaminów w szkołach – maturalnego i ósmoklasisty dla uczniów, którzy w normalnym terminie będą np. w kwarantannie

 

– poinformował w poniedziałek minister edukacji.

 

Sprawdzanie egzaminów zostanie sprawnie przeprowadzone, aby uczniowie mogli ze spokojem uczestniczyć w trybie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i na uczelnie.

 

 

Źródło: polsatnews.pl / foto zrzut ekranu Youtube.com Kancelaria Premiera

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze