22.9 C
Warszawa
poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Wyremontowali boisko i klubowe budynki, straż pożarna przepompowała wodę na stadion (FOTO/WIDEO)

Zobacz koniecznie

22 czerwca nad Warszawą przeszły intensywne burze, które zalały południową i zachodnią część stolicy. Strażacy, którzy przyjechali na miejsce wezwania zdecydowali się na przepompowanie wody z prywatnych posesji na wyremontowane boisko oraz obiekty klubowe RKS-u Okęcie Warszawa.

 

Nie tak dawno RKS Okęcie Warszawa wyremontował boisko oraz klubowy budynek. Nie nacieszył się on jednak zbyt długo poprawioną infrastrukturą. W poniedziałek 22 czerwca nad Warszawą przeszły wyjątkowo intensywne burze wraz z opadami deszczu. Zalana została południowa oraz zachodnia część stolicy, w tym ul. Radarowa, na której znajduje się stadion RKS-u Okęcie Warszawa.

 

Strażacy z OSP z Wesołej, gdy przyjechali to postanowili, że odpompują wodę z prywatnych posesji na klubowe boiska, które mimo ulewy nie zostały mocno zalane. „Podczas ulewy obserwowaliśmy, co dzieje się z naszymi boiskami. Na głównym pojawiły się kałuże, a boczne zostało mocniej podlane. Ale wcześniej podczas intensywnych opadów już się to zdarzało. Zazwyczaj po dwóch dniach nie było śladu po wodzie. Nagle zobaczyliśmy, że strażacy, którzy tu przyjechali, uruchomili dwie motopompy i dolewają nam wodę z ulicy Radarowej, bo studzienki tam nie odbierają. Teraz nie dość, że mamy kompletnie zalane oba boiska, to jeszcze klubowy budek i tunel. Drużyna, która miała rozpocząć treningi przed startem czwartej ligi, została kompletnie pozbawiona warunków do tego” – powiedział w wywiadzie dla Sport.pl prezes klubu Stanisław Gajlewicz.

 

https://www.facebook.com/591250260934941/videos/2420287008271045

 

Przeprowadzał on również z tego wydarzenia transmisję na Facebooku oraz zamieścił wpis na Twitterze, w którym napisał zdenerwowany: „Jak mam nie przeklinać?!!!  Straż właśnie wpompowuje wodę na nasze boisko! Warszawa Wlochy Krzysztof Stanowski zobacz jak dobija się nasze boisko. Co się w Warszawa?!”.

 

 

 

Stanisław Gajlewicz tym bardziej był załamany, gdyż obiekty RKS-u w zeszły roku zostały wyremontowane. „Wymieniliśmy podłogi, pomalowaliśmy ściany, odświeżyliśmy tunel. To był spory remont jak na nasze możliwości. Sama wykładzina PCV kosztowała 10 tysięcy zł. A na jednorazowy remont płyty boiska, czyli wertykulację, aerację i piaskowanie wydaliśmy 12 tysięcy – wylicza prezes. – Teraz to wszystko jest pozalewane. Dla nas to tragedia. Nawet nie chcę myśleć, ile może kosztować zerwanie murawy i położenie nowej. A czy ta się będzie do czegoś jeszcze nadawała? Trudno mi teraz powiedzieć. Sami nie wiemy. Strach pomyśleć” – powiedział prezes klubu w rozmowie z portalem Sport.pl.

 

https://www.facebook.com/591250260934941/videos/678430829672989

 

Straż pożarna tłumaczył, że uznali, iż najważniejsze to wypompowanie wody z prywatnych posesji oraz, że chcieli ratować minie mieszkańców.

 

Źródło: Sport.pl

Foto: Twitter/ Stanisław Gajlewicz

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze