-3.8 C
Warszawa
sobota, 9 grudnia, 2023

ZAKAZ burgerów? Unia Europejska planuje…

Zobacz koniecznie

Na pewno wiele razy zdarzyło Wam się jeść hamburgera. Jak się okazuje teraz sprawami fast foodu postanowiła zająć się Unia Europejska. Czy to już koniec zwykłego hamburgera? Co tym razem wymyślili? 

Od kiedy Polska weszła do Unii Europejskiej, Unia narzuca nam wiele kwestii. Co mamy kupować, jak mamy żyć, a teraz okazuje się, że jeszcze będzie nam wmawiać co mamy jeść. Okazuje się, że teraz czeka nas tzw. postępowy hamburger.

Jak czytamy w zagranicznych mediach chce zmienić przyzwyczajenia jedzeniowe. Według nich bułka nie może być odmrażana, a musi być świeża. Ponadto eksport będzie tylko możliwy w krajach wspólnoty.

Jak w przypadku mięsa? Już nie zobaczysz zwykłego mięsa, według standardów Unii ma to być wege-kotlet, który pochodzi ze składników roślinnych lub z białek. To jednak nie wszystko. Będzie można korzystać tylko z tego sera, który będzie oznaczony jako „zdrowy”. Żadne inne sery nie wchodzą w grę.

Jeżeli jesteście fanami ketchupu czy majonezu to musicie o tym zapomnieć. Unia Europejska zakaże zwykłego ketchupu i w zamian za to do hamburgera dawany będzie ketchup z buraka lub z białek słodkiej papryki. Skąd takie zmiany? Unia Europejska uważa, że z jedzeniu Europejczyków jest za dużo tłuszczu, cukrów oraz soli.

Podobno ceny tych hamburgerów również mają nie zbyt duże. Kiedy możemy spodziewać się takich produktów? Minie jeszcze dużo czasu zanim wejdą w życie. Unia Europejska swój projekt planuje wprowadzić dopiero w 2030 roku.

Co sądzicie na temat takich burgerów? Myślicie, że to jest dobry pomysł?

Źródło: onet.pl, nczas.com

Foto: Pixabay.com

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze