15.3 C
Warszawa
sobota, 15 czerwca, 2024

Zamach z użyciem karabinów i granatów [FOTO]

Zobacz koniecznie

Chociaż w ostatnich miesiącach służby musiały skupić się w dużej mierze na walce z rozprzestrzenianiem się słynnego już koronawirusa z chińskiego Wuhan, to jednak nie zwalnia to policjantów z obowiązku podejmowania działań wymierzonych w inne niebezpieczne procedery. Dotyczy to też walki z przestępczością zorganizowaną i terroryzmem, przy czym przedstawiciele służb niejednokrotnie muszą narażać swoje zdrowie i życie, aby chronić innych obywateli.

 

W tym przypadku, niestety nie udało się uratować życia kilku osób, którzy zginęli w zorganizowanym ataku. Wśród ofiar znalazło się dwóch ochroniarzy wysoko postawionego funkcjonariusza policji oraz przypadkowa kobieta w wieku 26 lat. Policjant, który jak wszystko na to wskazuje, był głównym celem ataku, został ranny.

 

 

Do dramatycznych scen doszło w piątek na terenie Lomas de Chapultepec w Meksyku. Zamachowcy użyli karabinów oraz granatów w celu zaatakowania szefa policji Omara Garcie Harfucha w mieście Meksyk, będącym stolicą kraju. Policjant ten został ranny, jak wspomniano wcześniej. Został on trafiony kilkukrotnie. Rany postrzałowe miały zostać zidentyfikowane w rejonie jego kolana, obojczyka oraz ramienia.

 

Omar Garcia Harfuch był w drodze do pracy, kiedy doszło do całego tragicznego w skutkach zdarzenia. Napastnicy przygotowali zasadzkę, przebierając się za robotników drogowych. Zginęły co najmniej trzy osoby.

 

Szef policji podczas pobytu w szpitalu, udostępnił w internecie wpis, w treści którego odniósł się do ataku. O jego przeprowadzenie oskarżył on członków kartelu Jalisco New Generation. Jest to grupa uznawana za jeden z najbrutalniejszych gangów w tym kraju. Omar Garcia Harfuch zadeklarował również, że nadal konieczne jest prowadzenie walki z jak określił „tchórzliwą zorganizowaną przestępczością”.

 

Po tym zajściu, zatrzymanych przez policję zostało już 17 osób. Wśród nich ma znajdować się również człowiek podejrzewany o zorganizowanie zamachu.

 

 

 

Źródło: Twitter/@DavidWolf777 ; o2.pl

Fot.: Pixabay

 

Zobacz więcej

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze