14.6 C
Warszawa
wtorek, 21 maja, 2024

Zamieszki w Europie! Policja ucieka przed manifestantami [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Przez ostatnie dni, a nawet tygodnie, na ulicach amerykańskich miast trwają protesty, które oficjalnie motywowane mają być sprzeciwianiem się rasizmowi po śmierci czarnoskórego mężczyzny, który zmarł po interwencji policjanta. W rzeczywistości dochodzi jednak do licznych aktów wandalizmu, grabieży i napaści przy okazji tychże manifestacji. Niestety sytuacja ta przeniosła się w pewnym stopniu na teren europejskich państw w ostatnim czasie.

 

Protesty organizowane przez mniejszości narodowe i etniczne, a także w dużej mierze lewicowych zwolenników tejże inicjatywy, odbywały się w tak znanych miastach na naszym kontynencie w ostatnich dniach jak Bruksela czy różne miejscowości na wyspach brytyjskich: Newcastle, Manchester, Leicester, Sheffield, Swansea, Edynburg, Glasgow, Cardiff oraz Derry. Prawdopodobnie najwięcej ludzi zgromadziło się jednak w angielskiej stolicy- Londynie, gdzie przybyło aż około 20 tysięcy manifestantów.

 

Choć protesty te organizowane pod hasłem „Black Lives Matter” miały być według oficjalnych przekazów „pokojowe”, to również w Europie doszło przy ich okazji do zamieszek, plądrowania sklepów, niczym nieuzasadnionej agresji, starć z policją, a także niszczenia pomników.

 

W sieci pojawiły się nagrania z Belgii oraz Wielkiej Brytanii, które zarejestrowane zostały przy okazji tych wydarzeń. Jak widać, również na naszym kontynencie funkcjonariusze mierzyć muszą się ze sporą dawką brutalności. Świadczy o tym doskonale chociażby uchwycona przez oko kamery sytuacja, w której policjanci po zatrzymaniu jednej z osób, uciekają przez rozwścieczonym tłumem ludzi biorących udział w proteście.

 

Poniższe filmy udostępnione na Twitterze ukazują w co przeobraziły się protesty zorganizowane kilka dni temu na ulicach Brukseli.

 

 

Kolejne materiały, które mogą Państwo obejrzeć poniżej, dotyczą już wydarzeń, do których doszło w Londynie. To tam właśnie zarejestrowano też ucieczkę policjantów, kiedy agresywny tłum obrzucał ich butelkami, chcąc odbić z rąk funkcjonariuszy zatrzymanego mężczyznę.

 

https://twitter.com/TravisJayDee1/status/1269720020885606403?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1269720020885606403&ref_url=https%3A%2F%2Fwprawo.pl%2Fbruksela-pladrowanie-klepow-londyn-policja-ucieka-przed-manifestantami-wideo%2F

 

Źródło: Twitter ; wPrawo.pl

Fot.: Pixabay

Zobacz więcej

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze