26.2 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Złe wieści z USA. Rozpędzona cysterna wjechała w tłum ludzi? [WIDEO]

Zobacz koniecznie

W ostatnim czasie Stany Zjednoczone zmagają się z rosnącą falą niezadowolenia wśród społeczności afroamerykańskiej. Zostały one wywołane nieudaną akcją policji, w wyniku której zginął czarnoskóry George Floyd, mieszkaniec Minneapolis. Niezadowolenie jest już tak duże, że tłumy wyszły już na ulice i wszczynają zamieszki. Jest to kolejny problem oraz wyzwanie z jakim mierzą się amerykańskie władze i służby, choć jeszcze niedawno ulice były opustoszałe ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa.

 

W zeszły poniedziałek do sieci trafiło nagranie z zajścia, jakie miało miejsce w Minneapolis. Policja została wezwana do sklepu, gdzie  czarnoskóry mężczyzna chciał zapłacić fałszywą 20-sto dolarówką. Policjanci zmusili go do poddania się, kiedy zdaniem mediów miał on stawiać opór podczas interwencji. Przyciśnięty do ziemi podejrzany krzyczał, że nie może oddychać. Finalnie stracił on życie, jednak po wstępnych badaniach nie jest pewne czy bezpośrednią przyczyną zgonu było uduszenie.

 

Incydent jednak spowodował tak silne poruszenie w społeczności amerykańskiej na brutalność policji, że ludzie wyszli w wielu miastach protestować sprzeciw.

 

W  trakcie jednej z takich demonstracji  tłum ludzi podążał autostradą I-35, kiedy to rozpędzona cysterna trąbiąc jechała w kierunku demonstrantów. Na szczęście nikomu z tam zgromadzonych nie stało się nic poważnego.

 

 

Jak  informowali uczestnicy:

Głośno trąbił i wjechał w tłum ludzi. Dokładnie to nas tu sprowadziło. Brak szacunku wobec ludzkiego życia – opowiada gazecie Star Tribune jeden ze zgromadzonych.

 

Zarejestrowany moment zajścia na autostradzie:

 

Gdy samochód ciężarowy  po zatrzymaniu się, został otoczony przez tłum wściekłych ludzi. Kierowca został siłą wyciągnięty z szoferki, po czym doszło do szarpaniny i bijatyki.

 

Nie jest znany motyw  kierowcy, który świadomy wjechał w tłum. Kierowca był trzeźwy, w organizmie nie wykryto też żadnych środków psychotropowych. Na miejsce zostały powiadomione służby porządkowe.

 

 

Żródło: O2.pl ; Onet.pl ; YouTube/KARE 11 ; naTemat.pl ; Twitter

Fot.: YouTube/KARE 11 (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze