28 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Awaryjne lądowanie samolotu lecącego z Polski! Bomba na pokładzie?!

Zobacz koniecznie

Chwile grozy przeżyć mogły osoby lecące z Polski do Irlandii. Piloci samolotu linii Ryanair musieli w poniedziałek wykonać awaryjne lądowanie na Wyspach Brytyjskich przed dotarciem na docelowe lotnisko. Maszyna była przy tym eskortowana przez dwa myśliwce, a cała sytuacja miała miejsce w związku z zaistnieniem potencjalnego zagrożenia. Doniesienia te mogły wywołać spory nie pokój, gdyż w mediach przekazano iż niebezpieczeństwo to dotyczyło możliwości nastąpienia eksplozji ładunku wybuchowego.

 

Boeing 737-800 wykonujący lot z Krakowa do stolicy Irlandii Dublina zmuszony został do awaryjnego lądowania na terenie lotniska Stansted znajdującego się w niedalekiej stosunkowo odległości od Londynu. Lądowanie to zostało zrealizowane przy wojskowej eskorcie RAF.

 

Jak potwierdzić miał Ryanair, pilot Boeinga przystąpił do awaryjnego lądowania po tym, jak w toalecie znajdującej się na pokładzie odnaleziono notatkę, której treść sugerowała, że w samolocie znajdować może się bomba. Po wylądowaniu załoga oraz pasażerowie zostali poddani kontroli.

 

W celu umożliwienia dalszej podróży osobom, które znajdowały się na pokładzie, podstawiona została rezerwowa maszyna, aby zminimalizować opóźnienia.

 

 

Źródło: Onet.pl ; TVN24.pl

Fot.: Wikimedia Commons

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze