Ekstraklasa ogłosiła terminarz rozgrywek na sezon 2020/2021

Legia Warszawa zmierzy się z Rakowem Częstochowa, Lech Poznań z Zagłębiem Lubin, Piast Gliwice ze Śląskiem Wrocław, Stal Mielec z Wisłą Płock, a Podbeskidzie Bielsko-Biała z Górnikiem Zabrze. Takie spotkania kibice polskiej piłki nożnej będą mogli zobaczyć w pierwszej kolejce Ekstraklasy.

 

Departament Logistyki Rozgrywek po uwzględnieniu kilkudziesięciu uwag od klubów opublikował terminarz Ekstraklasy na sezon 2020/2021. Na razie nie określone zostały konkretne daty spotkań, lecz wiadomo już, że w 1 i 3 kolejce kluby grające w europejskich pucharach będą rozgrywały swoje mecze ligowe w piątek i sobotę, co miałoby im dać dodatkowy dzień na przygotowania do międzynarodowych spotkań.

 

Terminarz sezonu 2020/21:

 

Kolejka 1 – 22 sierpnia 2020

 

Beniaminek 3 – Lechia Gdańsk

Cracovia – Pogoń Szczecin

Górnik Zabrze – Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków

KGHM Zagłębie Lubin – Lech Poznań

Raków Częstochowa – Legia Warszawa

Wisła Płock – Stal Mielec

Śląsk Wrocław – Piast Gliwice

 

Kolejka 2 – 29 sierpnia 2020

 

KGHM Zagłębie Lubin – Beniaminek 3

Lech Poznań – Wisła Płock

Lechia Gdańsk – Raków Częstochowa

Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok

Piast Gliwice – Pogoń Szczecin

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Cracovia

Stal Mielec – Górnik Zabrze

Wisła Kraków – Śląsk Wrocław

 

Kolejka 3 – 12 września 2020

 

Beniaminek 3  – Piast Gliwice

Cracovia – Stal Mielec

Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk

Jagiellonia Białystok – Podbeskidzie Bielsko-Biała

Pogoń Szczecin – Wisła Kraków

Raków Częstochowa – KGHM Zagłębie Lubin

Wisła Płock – Legia Warszawa

Śląsk Wrocław – Lech Poznań

 

Kolejka 4 – 19 września 2020

 

KGHM Zagłębie Lubin – Cracovia

Lech Poznań – Beniaminek 3

Lechia Gdańsk – Stal Mielec

Legia Warszawa – Górnik Zabrze

Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Raków Częstochowa

Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław

Wisła Kraków – Wisła Płock

 

Kolejka 5 – 26 września 2020

 

Cracovia – Raków Częstochowa

Górnik Zabrze – Wisła Kraków

Jagiellonia Białystok – KGHM Zagłębie Lubin

Lech Poznań – Pogoń Szczecin

Lechia Gdańsk – Podbeskidzie Bielsko-Biała

Legia Warszawa – Śląsk Wrocław

Stal Mielec – Piast Gliwice

Wisła Płock – Beniaminek 3

 

Kolejka 6 – 3 października 2020

 

Beniaminek 3 – Legia Warszawa

KGHM Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze

Piast Gliwice – Lech Poznań

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Stal Mielec

Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok

Raków Częstochowa – Wisła Płock

Wisła Kraków – Lechia Gdańsk

Śląsk Wrocław – Cracovia

 

Kolejka 7 – 17 października 2020

 

Cracovia – Piast Gliwice

Górnik Zabrze – Raków Częstochowa

Jagiellonia Białystok – Lech Poznań

Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin

Legia Warszawa – KGHM Zagłębie Lubin

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Beniaminek 3

Stal Mielec – Wisła Kraków

Wisła Płock – Śląsk Wrocław

 

Kolejka 8 – 24 października 2020

 

Beniaminek 3 – Górnik Zabrze

KGHM Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk

Lech Poznań – Cracovia

Piast Gliwice – Wisła Płock

Pogoń Szczecin – Legia Warszawa

Raków Częstochowa – Stal Mielec

Wisła Kraków – Podbeskidzie Bielsko-Biała

Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok

 

Kolejka 9 – 7 listopada 2020

 

Cracovia – Jagiellonia Białystok

Górnik Zabrze – Piast Gliwice

Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław

Legia Warszawa – Lech Poznań

Podbeskidzie Bielsko-Biała – KGHM Zagłębie Lubin

Raków Częstochowa – Wisła Kraków

Stal Mielec – Beniaminek 3

Wisła Płock – Pogoń Szczecin

 

Kolejka 10 – 21 listopada 2020

 

Beniaminek 3 – Wisła Kraków

Cracovia – Legia Warszawa

Jagiellonia Białystok – Wisła Płock

KGHM Zagłębie Lubin – Stal Mielec

Lech Poznań – Raków Częstochowa

Piast Gliwice – Lechia Gdańsk

Pogoń Szczecin – Podbeskidzie Bielsko-Biała

Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze

 

Kolejka 11 – 28 listopada 2020

 

Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin

Lechia Gdańsk – Lech Poznań

Legia Warszawa – Piast Gliwice

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Śląsk Wrocław

Raków Częstochowa – Beniaminek 3

Stal Mielec – Jagiellonia Białystok

Wisła Kraków – KGHM Zagłębie Lubin

Wisła Płock – Cracovia

 

Kolejka 12 – 5 grudnia 2020

 

Cracovia – Wisła Kraków

Jagiellonia Białystok – Beniaminek 3

Lech Poznań – Podbeskidzie Bielsko-Biała

Legia Warszawa – Lechia Gdańsk

Piast Gliwice – KGHM Zagłębie Lubin

Pogoń Szczecin – Stal Mielec

Wisła Płock – Górnik Zabrze

Śląsk Wrocław – Raków Częstochowa

 

Kolejka 13 – 12 grudnia 2020

 

Beniaminek 3 – Pogoń Szczecin

Górnik Zabrze – Cracovia

KGHM Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław

Lechia Gdańsk – Wisła Płock

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Piast Gliwice

Raków Częstochowa – Jagiellonia Białystok

Stal Mielec – Lech Poznań

Wisła Kraków – Legia Warszawa

 

Kolejka 14 – 19 grudnia 2020

 

Cracovia – Lechia Gdańsk

Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze

Lech Poznań – Wisła Kraków

Legia Warszawa – Stal Mielec

Piast Gliwice – Raków Częstochowa

Pogoń Szczecin – KGHM Zagłębie Lubin

Wisła Płock – Podbeskidzie Bielsko-Biała

Śląsk Wrocław – Beniaminek 3

 

Kolejka 15 – 6 lutego 2021

 

Beniaminek 3 – Cracovia

Górnik Zabrze – Lech Poznań

KGHM Zagłębie Lubin – Wisła Płock

Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Legia Warszawa

Raków Częstochowa – Pogoń Szczecin

Stal Mielec – Śląsk Wrocław

Wisła Kraków – Piast Gliwice

 

Kolejka 16 – 13 lutego 2021

 

Lech Poznań – KGHM Zagłębie Lubin

Lechia Gdańsk – Beniaminek 3

Legia Warszawa – Raków Częstochowa

Piast Gliwice – Śląsk Wrocław

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Górnik Zabrze

Pogoń Szczecin – Cracovia

Stal Mielec – Wisła Płock

Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok

 

Kolejka 17 – 20 lutego 2021

 

Beniaminek 3 – KGHM Zagłębie Lubin

Cracovia – Podbeskidzie Bielsko-Biała

Górnik Zabrze – Stal Mielec

Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa

Pogoń Szczecin – Piast Gliwice

Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk

Wisła Płock – Lech Poznań

Śląsk Wrocław – Wisła Kraków

 

Kolejka 18 – 27 lutego 2021

 

KGHM Zagłębie Lubin – Raków Częstochowa

Lech Poznań – Śląsk Wrocław

Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze

Legia Warszawa – Wisła Płock

Piast Gliwice – Beniaminek 3

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Jagiellonia Białystok

Stal Mielec – Cracovia

Wisła Kraków – Pogoń Szczecin

 

Kolejka 19 – 6 marca 2021

 

Beniaminek 3 – Lech Poznań

Cracovia – KGHM Zagłębie Lubin

Górnik Zabrze – Legia Warszawa

Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice

Raków Częstochowa – Podbeskidzie Bielsko-Biała

Stal Mielec – Lechia Gdańsk

Wisła Płock – Wisła Kraków

Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin

 

Kolejka 20 – 13 Marca 2021

 

Beniaminek 3 – Wisła Płock

KGHM Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok

Piast Gliwice – Stal Mielec

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Lechia Gdańsk

Pogoń Szczecin – Lech Poznań

Raków Częstochowa – Cracovia

Wisła Kraków – Górnik Zabrze

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa

 

Kolejka 21 – 20 marca 2021

 

Cracovia – Śląsk Wrocław

Górnik Zabrze – KGHM Zagłębie Lubin

Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin

Lech Poznań – Piast Gliwice

Lechia Gdańsk – Wisła Kraków

Legia Warszawa – Beniaminek 3

Stal Mielec – Podbeskidzie Bielsko-Biała

Wisła Płock – Raków Częstochowa

 

Kolejka 22 – 3 kwietnia 2021

 

Beniaminek 3  – Podbeskidzie Bielsko-Biała

KGHM Zagłębie Lubin – Legia Warszawa

Lech Poznań – Jagiellonia Białystok

Piast Gliwice  – Cracovia

Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk

Raków Częstochowa – Górnik Zabrze

Wisła Kraków – Stal Mielec

Śląsk Wrocław – Wisła Płock

 

Kolejka 23 – 10 kwietnia 2021

 

Cracovia – Lech Poznań

Górnik Zabrze – Beniaminek 3

Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław

Lechia Gdańsk – KGHM Zagłębie Lubin

Legia Warszawa – Pogoń Szczecin

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Wisła Kraków

Stal Mielec – Raków Częstochowa

Wisła Płock – Piast Gliwice

 

Kolejka 24 – 17 kwietnia 2021

 

Beniaminek 3 – Stal Mielec

Jagiellonia Białystok – Cracovia

KGHM Zagłębie Lubin – Podbeskidzie Bielsko-Biała

Lech Poznań – Legia Warszawa

Piast Gliwice – Górnik Zabrze

Pogoń Szczecin – Wisła Płock

Wisła Kraków – Raków Częstochowa

Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk

 

Kolejka 25 – 21 kwietnia 2021

 

Górnik Zabrze  – Śląsk Wrocław

Lechia Gdańsk – Piast Gliwice

Legia Warszawa – Cracovia

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Pogoń Szczecin

Raków Częstochowa – Lech Poznań

Stal Mielec – KGHM Zagłębie Lubin

Wisła Kraków – Beniaminek 3

Wisła Płock – Jagiellonia Białystok

 

Kolejka 26 – 24 kwietnia 2021

 

Beniaminek 3 – Raków Częstochowa

Cracovia – Wisła Płock

Jagiellonia Białystok – Stal Mielec

KGHM Zagłębie Lubin – Wisła Kraków

Lech Poznań – Lechia Gdańsk

Piast Gliwice – Legia Warszawa

Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze

Śląsk Wrocław – Podbeskidzie Bielsko-Biała

 

Kolejka 27 – 1 maja 2021

 

Beniaminek 3 – Jagiellonia Białystok

Górnik Zabrze – Wisła Płock

KGHM Zagłębie Lubin – Piast Gliwice

Lechia Gdańsk – Legia Warszawa

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Lech Poznań

Raków Częstochowa – Śląsk Wrocław

Stal Mielec – Pogoń Szczecin

Wisła Kraków – Cracovia

 

Kolejka 28 – 8 maja 2021

 

Cracovia – Górnik Zabrze

Jagiellonia Białystok – Raków Częstochowa

Lech Poznań – Stal Mielec

Legia Warszawa – Wisła Kraków

Piast Gliwice – Podbeskidzie Bielsko-Biała

Pogoń Szczecin – Beniaminek 3

Wisła Płock – Lechia Gdańsk

Śląsk Wrocław – KGHM Zagłębie Lubin

 

Kolejka 29 – 12 maja 2021

 

Beniaminek 3 – Śląsk Wrocław

Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok

KGHM Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin

Lechia Gdańsk – Cracovia

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Wisła Płock

Raków Częstochowa – Piast Gliwice

Stal Mielec – Legia Warszawa

Wisła Kraków – Lech Poznań

 

Kolejka 30 – 16 maja 2021

 

Cracovia – Beniaminek 3

Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk

Lech Poznań – Górnik Zabrze

Legia Warszawa – Podbeskidzie Bielsko-Biała

Piast Gliwice – Wisła Kraków

Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa

Wisła Płock – KGHM Zagłębie Lubin

Śląsk Wrocław – Stal Mielec

 

Źródło: Ekstraklasa

Foto: You Tube/ Ekstraklasa (zrzut ekranu)

Komentarze

Komentarze