9.9 C
Warszawa
wtorek, 4 października, 2022

Jest nowy rekord zakażeń koronawirusem w Polsce!

Zobacz koniecznie

Od dwóch dni sytuacja związana z koronawirusem znacznie się pogarszała. Już we wtorek liczba potwierdzonych przypadków wyniosła 502. W środę było jeszcze gorzej, gdyż przez dobę odnotowano 512 zakażeń. Czwartkowy raport ukazał jeszcze najgorszą sytuacje od początku pandemii. Potwierdzono w nim 615 nowych zachorowań.

 

Od paru dni można było zauważyć znaczny wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce. Już w poniedziałek odnotowano więcej przypadków niż we wcześniejszych dniach. W kolejnych dobach sytuacja się jednak pogarszała. Zarówno we wtorek, jak i środę potwierdzono ponad 500 zachorowań. Tendencja ta nie zwiastowała niczego dobrego, co potwierdził czwartkowy raport ministerstwa zdrowia, w którym padł nowy dzienny rekord zakażeń.

 

Resort zdrowia potwierdził 615 nowych przypadków koronawirusa. Wciąż najgorsza sytuacja panuje na Śląsku oraz w Małopolsce. Tam kolejno odnotowano 160 oraz 133 zachorowania. W województwie mazowiecki pojawiło się 95 nowych zakażeń, w łódzkim 67, podkarpackim 45, wielkopolskim 27, opolskim 17, pomorskim 12, lubelskim 11, lubuskim 10, kujawsko-pomorskim 9, podlaskim 7, zachodniopomorskim 7, dolnośląskim 5, świętokrzyskim 5 oraz warmińsko-mazurskim 5.

 

Minionej zmarło też 15 osób. Łącznie z powodu koronawirusa życie w Polsce straciło 1 709 chorych, zakaziło się natomiast do tej pory 45 031 osób.

 

Źródło: Ministerstwo zdrowia

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze